Ryder Cup rozhodl Michael Jordan

27.02.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Michael Jordan při Ryder Cupu 2012

To, že je basketbalová legenda vášnivým golfistou, se všeobecně víc. Domácí tým jej navíc najal jako motivátora. Vypadalo to na výtečný tah, ale prohra všechno smazala. Jestli něčím Jordan vešel ve známost v souvislosti s Ryder Cupem, pak svým oblečením. Pravděpodobně na něj nebyla velikost, aby ladil s týmem, a tak využil velké akce k propagaci své značky Jordan Air, což je svébytná řada od Nike, a také několikero džínami, světlými, plísňovými, roztřepenými (ano, na golfovém hřišti), vytahanými tričky a nepadnoucí vestou. Díky Poulterovi se ukázalo, že Jordan navíc motivoval spíš soupeře než svůj tým.

Nedělní obrat má podle Angličana své kořeny už v sobotním dění. Poulter hrál společně s Rorym McIlroyem proti dvojici Jason Dufner, Zach Johnson. „Pamatuju si, jak jsme šli na odpaliště třináctky,“ začal své líčení pro rádio. Pak prý uviděl Jordana. „Namířil na nás – nevím, jestli se to dá nazvat prstem, vypadalo to jako ruka – a ten velký prst na mě namířil a řekl: ´Dostali jsme vás´.

V tu chvíli prohrávali Evropané o dvě. Většinu předchozích událostí přebily singly, ale někdo si ještě vzpomene, že McIlroy na třináctce zapsal birdie a Poulter zahrál birdie na všech následujících jamkách toho fourballu.

Angličan připojil, že podruhé se s Jordanem dostal do kontaktu na patnáctce, kde na něj hvězda Chicaga Bulls upřeně zírala: „Já jsem jen nějaký Ian Poulter a hraju golf v Ryder Cupu a tamhle je basketbalista Michael Jordan a snaží se mě psychicky deptat. Víte co? Řekl jsem si: ´Tenhle putt proměním.´ On to tak udělal mockrát na palubovce. Pořád se trefoval. Tak jsem si řekl, že mu nedovolím, aby se mi cpal do mého světa. On hrál na basketbalovém hřišti, tohle bylo moje hřiště.“

 

.