David Trunda: Ryder Cup očima promotéra

27.09.2014 | David Trunda - Relmost | publikováno v rubrice Novinky
A A A

David Trunda

David Trunda je generální ředitel společnosti Relmost Petra Dědka, která v srpnu pořádala v Čechách turnaj European Tour D+D Real Czech Masters. V tuto chvíli je celý Relmost v Gleneagles na Ryder Cupu. Ve složení Petr Dědek, David Trunda, Tomáš Gebrt odjel do Skotska nejen pro úžasný golfový zážitek, ale také pro poznání pořadatelských systémů. Petr Dědek pronesl totiž před nedávnem představu, podle které se chce ucházet o pořadatelství Ryder Cupu u nás. Po tom, co již v Čechách zrealizoval, pravděpodobnost jeho vize roste. Laskavostí Davida Trundy můžeme nahlédnout na Ryder Cup očima odborného diváka.

 

Neděle večer
Nedělní večer byl krásným ukončením nádherné akce a jsem moc rád, že jsme měli možnost se účastnit. Je pro nás velikým potěšením, že utkání rozhodl Jamie Donaldson, který se na Ryder Cup kvalifikoval právě na našem D+D Real Czech Masters v České republice. Během oslav vítězství bylo Czech Masters mnohokrát zmiňováno  při rozhovorech a diskusích.

Během několika dní bude oznámen turnajový program European Tour 2015. Náš termín už je jasně daný v poslední srpnovém týdnu. Přípravy na Czech Masters 2015 již probíhají.

Sledovali jsme závěrečný ceremoniál a kapitánské projevy. Bylo z nich cítit, jak důležitý souboj to byl. Kapitán USA vyzdvihl zdravou soutěživost a vzájemný respekt, které provázely oba týmy Ryder Cupu.

Těšíme se na Ryder Cup 2016.

 

Neděle dopoledne
Hlavní informace dne je, že je vyprodáno. Lístky už nejsou, ohlásila Ryder Cup Committte.
Dnes jsme byli na prohlídce zázemí Ryder Cupu. Mnoho informací není veřejných, tak za všechny Media Center. Tiskové středisko má rozlohu 1.500 m2 a vystřídá se v něm až 1000  novinářů. Stavba Media centra trvala tři měsíce. O jeho velikosti si můžete udělat představu na tomto videu.

Za chvíli půjdeme na start singlů.

 

Sobota odpoledne
Ryder Cup byl založen v roce 1927 a historie je tady vidět na každém kroku. Vládne zde týmový duch, panují obrovské emoce, energie srší jak z hráčů tak z diváků.   Celé Skotsko žije Ryder Cupem. Taxikář vykládá historii Ryder Cupu, autobuse to samé.

Magický je Ian Poulter. Je symbolem dne, buší si pěstí na srdce a je na něm vidět totální odhodlání hraničící až s fanatizmem. Týmový duch je nejvíce vidět na dvojici McIlroy – Poulter.

Jsou tu návštěvníci z celého světa, jazyků jak v Babylonu. Davy lidí stále skandují Europe Europe.Vše na pozadí úžasné skotské krajiny. Victor Dubisson trénuje na drivingu a je kolem něho řev, jakoby Wallace zrovna vyhrál bitvu.

Jsme na místě absolutní koncentrace světového golfu a marketingových koncept různých společností. Pro mě osobně je taková možnost srovnání a inspirace pro Czech Masters velic přínosná. Krátce jsme se setkali prezidentem European Tour Gerogem O´Grady a prezidentem European Challenge Tour Alainem de Soultraitem. Setkali jsme se také s partnery Czech Masters

Detailně jsme si prohlédli zázemí a poznali jeho fungování do detailu.  Jen pro zajímavost: Vesnička má rozměr dvou fotbalových hřišť a merchandisingový stan má velikost poloviny fotbalového hřiště.

Vede Evropa a nás zítra čeká detailní prohlídka zázemí hráčů, mediálního stanu a dalších důležitých součástí Ryder Cupu a jak doufám i závěrečná oslava.

Zdravím čtenáře Golf.cz

 

Sobota ráno
Zdravím čtenáře Golf.cz ze Skotska, mimo jiné země v době aktuálního plebiscitu hodně vzpomínaného hrdiny Wiliama Wallace.
Přijeli jsme se na Ryder Cup podívat a získat zkušenosti pro případné pořádání Ryder Cupu v roce 2026. Chceme také načerpat zkušeností pro další vylepšení příštího ročníku D+D Real Czech Masters. Učíme se na každém kroku.

Pár postřehů.

  • V 5:30 odjíždíme na Glenagles.
  • Pozdravili jsme tým Evropy a osobně jsem popřál štěstí Jamie Donaldsonovi.
  • Obdivujeme pořadatelskou koordinaci.
  • Na Czech Masters jsme měli celkem 650 lidí, tady jich je zhruba 5.000.
  • Na Czech Masters jsme měli 160 dobrovolníků, tady jich je 2.500
  • Stovky autobusů jezdí jako shuttle ze tří destinací, hotelů a letiště
  • Od příletu na letiště nás všude provází propagace Skotska jako golfové destinace

Je tu úžasná  atmosféra, budí to dojem jako by tu byly miliony lidí.

Končím, protože na týčko přicházejí Justin Rose a Henrik Stenson.

 

.