Růžová sukénka na mužském těle

10.10.2013 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Chlupaté mužské nohy v růžové sukénce jen tak neuvidíte. Typicky dámský kus oblečení na mužských tělech ale na golfu není zase až takovou výjimkou, jak by se zdálo. Zrovna v minulém týdnu ozdobil Robert Schovánek finálové kolo Grand finále české profesionální túry nefalšovaným kiltem.

Před osmi lety se bez kalhot objevil Fred Funk, který prohrál sázku s tehdejší světovou jedničkou Annikou Sörenstam. Čerstvě to po něm – kvůli charitě – zopakoval John Daly. V sukních hrají muži turnaj na Floridě. A samozřejmě z dámských odpališť.

Daly je znám spíš jako (dnes už bývalý) poctivý konzument alkoholických nápojů, silný kuřák a milovník čokolády. Málokdo ví, že se aktivně podílí na charitativních projektech a že to byl on, kdo v roce 2004 založil nadaci na pomoc sirotkům se zdravotními problémy. Kvůli nadaci spolupracující s dětskou nemocnicí a univerzitou v Arkansasu se gambler a barový hráč na kytaru neváhal vysvléknout z kalhot. Nechal se vyfotografovat v růžové sukénce a snímek umístil na Instagram. A to své malované kalhoty velmi miluje.

Každopádně to zdaleka nebylo k vidění poprvé. V roce 2005 při Merril Lynch Skins Game se také v růžové sukýnce ukázal Funk. Byl to trest za to, že nepřestřelil Sörenstam, což předtím v sázce vůbec nepřipouštěl. Dalším dvěma účastníkům skinu Tigeru Woodsovi a Fredu Couplesovi se něco podobného stát nemohlo.

A růžová sukénka do třetice. V Naples na Floridě se každé léto hraje veselý turnaj, při kterém muži předstírají, že jsou ženy, a mohou tak hrát z jejich odpališť.  Turnaj Ladies Night v Country Clubu Hibiscus je tak plný různobarevných sukní a skvělých výkonů na zkrácených jamkách.

Běžně se chlapi do sukní moc nehrnou, ale odmítají je nosit i golfistky. Jednou byla právě Sörenstam, stejně jako další světová jednička Tseng Ya-ni, která se stydí za své křivé nohy. Nohavice neodložila ani při tradičním charitativním turnaji Hrající sukně na rodném Tchaj-wanu, který měl myšlenku přímo v názvu.

Středeční pro-am se tam také hraje v sukních. Společnost Swinging skirts je složená z mužů, kteří nosí skotské kilty, a z žen v sukních. Takto oblečeni musí být rozhodčí i dobrovolníci.

P. S. V pravěku a starověku byly bederní roušky i dlouhé tógy běžnou součástí pánské módy. Ke skutečnému rozlišení došlo až mezi 11. a 13. stoletím, kdy se u mužů začaly objevovat kalhoty zejména kvůli pohodlí při jízdě na koni i při fyzicky namáhavých pracích.