Rudé sako pro Jimenéze

06.12.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené

V Hong Kongu byl na programu druhý díl nového ročníku European PGA Tour 2005, kde se ve skvělé formě představil Španěl Jiménez. Rudé sako pro vítěze mu prý bude slušet k jeho několika ferrari. Na domácí půdě se pak představil Retief Goosen a jedenáct jeho soupeřů, kteří se prali o 1,2 milionu dolarů pro vítěze Nedbank Golf Challenge v Jihoafrické republice.

European PGA Tour – Omega Hong Kong Open
Hong Kong Golf Club, Čína

Na asijském kontinentu se již naplno rozjel nový ročník evropské PGA Tour. Své druhé zastavení měl tentokráte na Omega Hong Kong Open. Mezi těmi, kteří zde vehementně usilovali o vítěznou trofej – rudé sako – byl i obhájce loňského prvenství Padraig Harrington. Nicméně v dramatickém finále se jeden z hrdinů letošního Ryder Cupu nakonec musel spokojit s děleným druhým místem. Dvě jamky před koncem se „lámal chleba“, když dlouhý birdie putt nejprve dostal do vedení Jihoafričana Jamese Kingstona. Toho však vzápětí napodobil další rydercupový reprezentant Miguel Angel Jiménez. Na poslední jamce udržel své nervy na uzdě zkušenější Španěl, když 39letý Kingston zkazil svůj drive a zahrál pouze bogey. O jediný úder tak zvítězil Jiménez a připsal si tak první vítězství v novém ročníku European PGA Tour a páté v letošním roce. „Nikdo si nemůže naplánovat, že v jednom roce vyhraje pětkrát. Já jsem moc rád, že se mi to podařilo,“ usmíval se Jiménez v rudém saku a s tradičním doutníkem v ústech. „Červenou barvu mám rád… bude se mi hodit k mým rudým ferrari…“

Gary Player CC, Sun City, Jižní Afrika

V Jihoafrické republice se hrál silně obsazený turnaj Nedbank Golf Challenge. Odměna pro vítěze byla letos stanovena na 1,2 milionu dolarů a tak nebylo divu, že přijelo všech 12 pozvaných hráčů o jejichž kvalitách není pochyb. Mezi nimi světová trojka Ernie Els či vítěz letošního US Open Retief Goosen. Goosen zde loni prohrál v rozehrávce s mladíkem Sergiem Garcíou. Motivace mu tedy letos v cestě za vítězstvím nechyběla. Nakonec to byl právě on, který svým skvělým výsledkem v posledním kole (69) překonal nástrahy velmi obtížného hřiště Gary Player Country Club v Sun City a zvítězil o plných šest ran před zbytkem startovního pole. Další domácí hráč Ernie Els skončil společně se Stuartem Applebym na děleném druhém místě.
Lídr třetího kola Lee Westwood se po hrozivých 80 ranách v posledním kole propadl na dělené šesté místo. Úlohu favorita nezvládl ani Sergio García, který se nesmírně trápil a nakonec skončil úplně poslední.