Rozražený nos na Presidents Cupu

19.11.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Když v pátečním kole Aaron Baddeley vstoupil na odpaliště sedmnácté jamky hřiště Royal Melbourne, jeden z diváků, Barry McCarthy měl opravdu výborný výhled z místa, kde seděl, hned podél fairwaye. Místo, které si vybral, bylo ale až příliš zajímavé, alespoň podle následných událostí, které nikdo nečekal.

Osmašedesátiletý McCarthy z Mount Elizy v klidu seděl na své skládací židli a žertoval s jedním z místních maršálů, když řekl vtip, který ale pak následně již tak vtipný nebyl. Později vysvětlil, že vtipkoval na účet místa, které si vypral pro sledování na sedmnácté jamce. „V tu chvíli jsem zrovna říkal, jak pěkné jsem si vybral místo na to, aby mě zde někdo trefil míčkem,“ objasnil později novinářům.

Jeho slova potvrdil i zmíněný maršál. Necelých třicet sekund nato, se stalo něco neskutečného. Baddeleyho odpal se začal stáčet doprava a mimo to, že míček rozbil McCarthymu sluneční brýle, mu také trochu rozsekl nos.

Výsledek ale pro Baddeleyho nebyl tak hrozný, nakonec skončil na fairwayi. Celou událost bere McCarthy s nadhledem a události se zasmál. Když se Baddeley dozvěděl, že někoho zasáhl, vytáhl z bagu míček a věnoval ho McCarthymu i s podpisem. Naštěstí k vážnějším zraněním nedošlo.


Aneta Zárubová