Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Rozhovor s trenérem Pavlem Ničem

04.08.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky, Rozhovory
A A A

Koncem července se za sebou udály dvě významné událostí pro naší nejlepší hráčku Kláru Spilkovou a její reprezentační kolegyně.  Mistrovství Evropy žen  na Kunětické Hoře a Mezinárodní mistrovství Rakouska v Murhofu.  Na Kunětické Hoře se naše ženy moc nevytáhly, v Rakousku si pořádně napravily reputaci. Na Kunětické Hoře se Spilková umístila z našich žen nejlépe na 25. místě, v Rakousku získala mistrovský titul.   Pavlu Ničovi, trenérovi Kláry Spilkové jsme položili několik otázek k těmto událostem.


Co říkáte výsledku Kláry Spilkové v Rakousku
Vzestup formy jsem očekával, protože měla útlum na Kunětické Hoře. Připravená je dobře, musel přijít vzestup. V Rakousku to muselo vyjít, čekal jsem to.

Jak hodnotíte výkon české ženské reprezentace v Rakousku
V Rakousku se naše dívky musely prosadit, nebyla tam konkurence jako v Kunětické Hoře. Získali jsme titul a další dvě reprezentantky se dostaly do první desítky. To je dobrý výsledek.

Co říkáte výsledku Kláry Spilkové na ME žen na Kunětické hoře
První kola byla dobrá, s těmi jsem byl spokojený. Do posledního jsem jí řekl, že musí riskovat. První čtyři jamky šla dobře, pak přišla dvě bogey a nakonec se zasekla se v mokrých bunkerech na osmičce a devítce, kde zahrála své jediné dvě double bogey na mistrovství. Pak šla v paru s jedním bogey, no a to stačilo až na 25. místo.

A výsledek celé reprezentace na ME v Kunětické Hoře ?
Čekal jsem více. Při tomto obsazení mohla být naše děvčata více vepředu.

Byl jste trenérem reprezentace. Co říkáte tomu, že na Kunětické hoře nebyl při turnaji přítomen reprezentační kouč ?
Měl tam být. Pokud jsem se účastnil Mistrovství Evropy nebo Mistrovství světa byl jsem samozřejmě u všech kol turnaje. Těch cvičných i těch ostrých. Řešil jsem problém hráček po každém kole. Analyzovaly a napravovaly se chyby ze hry. Při cvičných kolech není hráč pod tlakem,  hraje uvolněněji.  Kouč má být na takové akci přítomen až do konce, aby zjistil, kde mají hráčky problémy. Musí poradit, pomoci v krizi.

Jak se budete s Klárou dále připravovat. Čeká ji mistrovství na rány, Junior Ryder Cup.
Připravovat se budeme jako doposud. Co se Ryder Cupu týče, prostudujeme charakteristiku hřiště v Gleneagle a pokud nenajdeme někde blízko podobné, určíme strategii a spolehneme se na cvičná kola.

Děkuji za rozhovor a přeji Vaším svěřenkyním úspěchPavel Nič je trenérem působícím v GK Čechie. Byl reprezentačním trenérem, v roce 2000 dovedl české ženy na 28. místo na světě. Od roku 1993 dosáhli odchovanci Pavla Niče pětačtyřiceti národních a mezinárodních mistrovských titulů.  Trenérskou dílnou nejstaršího z Ničů prošly hvězdy českého golfu jakými byly Gabriela Teisingová, Petra Kvídová, Roman Svoboda, Lucie Šarochová, Zuzana Mašínová a dnes již čtyřnásobný profesionální mistr ČR  Petr Nič. Dnes trénuje Kláru Spilkovou, Kateřinu Krásovou, Kristýnu Frýdlovou, Vojtu Dostála a další mladé naděje.