Rozhovor s Klárou Spilkovou těsně před vypuknutím Prague Golf Masters

08.09.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky, Rozhovory
A A A

Klára Spilková

Česká profesionální hráčka Klára Spilková je tváří prvního  turnaje Ladies European Tour v České republice, který se koná v golfovém resortu Albatross. Pořadatelé Kláru  nasadili do flightu s legendární Laurou Davies a Lindou Wesberg.

Jak se těšíš na turnaj?

Hrozně moc, už od chvíle, kdy jsem se o něm dozvěděla. Jsem moc ráda, že se tady v mé rodné zemi koná turnaj takového formátu. Je to vynikající zkušenost a také jedinečná příležitost pro české golfové diváky se přijít podívat na nejlepší hráčky Evropy. Také je to dobré pro mé kamarádky z Čech, že si zahrají takový turnaj a poměří své síly se špičkou. Jsem strašně zvědavá, kolik přijde lidí, hlavně, aby vyšlo počasí.

A co příprava?

Před pár dny jsem se vrátila z turnaje UNIQA Ladies Golf Open v Rakousku, kde se mi moc zadařilo, skončila jsem dělené sedmnáctá, tak si myslím, že by forma mohla pokračovat a na Prague Masters být dokonce lepší.

První kolo jdeš v 8:30 s legendární Laurou Davies, těšíš se?

Ano, moc, je to vždycky inspirující hrát s někým, kdo už toho tolik dokázal. Pevně věřím, že jí jednou předčím. Je to vynikající golfistka, která má velké charisma.

Znáte se s Laurou Davies dobře?

Známe se od vidění, ale moc se nebavíme, přeci jen jsme jiná věková kategorie a také se často míjíme v tee-timech.

Kolik jsi šla cvičných kol?

Šla jsem jedno oficiální cvičné kolo a pak pro-am ve čtvrtek, hodně foukalo, silný vítr ovlivňoval i paty, je to výzva ve větru zvolit vhodnou hůl.

Jak dobře jsi znala Albatross před tím?

Šla jsem ho několikrát cvičně už o prázdninách, tak si myslím, že jsem ho docela dobře poznala, nicméně Ladies European Tour Organizátoři jsou mistři předělávání hřišť a vyhráli si s ním, nějaká odpaliště posunula a myslím, že někde zvolí i pěkně těžké piny.

Na které jamky se nejvíc těšíš, a které ti naopak přijdou těžší?

Těším se na čtvrtou jamku, ta mi přijde lehká a navíc je moc hezká, naopak na osmičku moc ne.

Jak ti přijdou greeny na Albatrossu?

Jsou rychlé, docela skáčou, hraje se mi na nich dobře, hřiště je opravdu dobře připravené.

Očekává se vysoká návštěvnost, jsi na to připravená?

Pro diváky hraji ráda, těší mě, když mě lidé podporují a tleskají mi, dělá mi to dobře a pak mě to i vyhecuje k lepším výkonům, tak doufám, že jich přijde hodně.

O kom víš, že tě přijde podpořit?

Určitě rodina, kamarádi ze třídy a můj tým.

 

Aneta Zárubová

 

 

 

foto © Antonín Krčmář