ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

ROZHODLA TŘETÍ JAMKA PLAY-OFF

08.09.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Až na třetí jamce play-off se rozhodovalo o vítězství na turnaji Bell Canadian Open. Tím šťastnějším byl nakonec Bob Tway… Na evropské tůře se zase radoval Ernie Els, kterému se pod švýcarskými Alpami velmi líbilo.

US PGA Tour – Bell Canadian Open
Hamilton Golf and Country Club, Ancaster, Kanada

Dramatickou podívanou přinesl další turnaj americké profesionální série. Čtvrté nejstarší klání na US PGA Tour mělo skvělou kulisu. Výrazný podíl na tom měla přítomnost vítěze US Masters Kanaďana Mikea Weira, který do ochozů tohoto nádherného hřiště přilákal desetitisíce fanoušků. Těm by se velmi zamlouvalo, kdyby sympatický Kanaďan na vlastní půdě zvítězil. Stal by se tak po Patu Fletcherovi , který vyhrál v roce 1954 dalším vítězným domácím golfistou. Nicméně tato přání vyslyšena nebyla a Weir se musel spokojit “pouze” s děleným desátým místem.
Titulní stránky plnil v průběhu turnaje Japonec Hidemichi Tanaka, pro kterého by vítězství zde znamenalo vůbec první triumf v kariéře. Do posledního kola sice vstupoval z první pozice, ale nakonec se mu nedařilo tak, jak by si sám přál a skončil až dělený čtvrtý.
Zraky diváků tak poutal především na dálku vedený souboj mezi Bradem Faxonem a Bobem Twayem. K těm se ještě občas přidával Tom Pernice Jr. O tom, že do rozehrávky o vítěznou trofej půjdou nakonec jen první dva jmenovaní rozhodlo Pernicovo bogey na závěrečné jamce.
Nutno podotknout, že par, který Tway zahrál na nejtěžší jamce celého hřiště – osmnáctce, byl z kategorie zázračných. Ale i takové údery se počítají.
Play-off se protáhlo až na celé tři jamky, když Faxon odmítnul nabízené vítězství na té druhé. Na sedmnáctce s parem pět se druhou ranou dostal do bunkeru. Fantastická rána skončila necelé dva metry od praporku, avšak nad jamkou. Těžký, ale hratelný putt na vítězství Faxon nedal a tak se šlo na třetí jamku rozehrávky. Tou byla znovu osmnáctka, která byla pro hráče noční můrou. Faxon, zjevně rozladěn z nevyužité příležitosti poslal první ránu do roughu. Příhru na green z těžké pozice „topnul“ a skončil znovu v roughu a jen se štěstím míček nezapadl do vodní překážky. Ani tady však Faxonovy těžkosti neskončily, když green přehrál a musel čipovat opět z husté trávy. Čip a dva putty znamenaly double-bogey a tak i přesto, že Bob Tway nakonec zahrál jen bogey stačilo mu to na celkové prvenství na tomto turnaji.
44letý Tway tak ukončil svůj vítězný půst, který se datuje do roku 1995, kdy vyhrál na MCI Classic. Do své portmonky si může uložit plných 756 tisíc dolarů.
K zajímavostem turnaje patřil rozhodně Hole-in-One Freda Funka na šesté jamce v posledním kole, který se dostal do vedení. Následné tři bogey ho však z boje o titul vyřadily. Hole-in-One si připsal také Jay Don Blake, který k této povedené ráně na třináctce přidal další eagle na sedmnácté jamce, aby nakonec skončil s výlsedkem 65 ran na celkově mínus jedné. To Paul Azinger měl co vyčítat svému kedíkovi, který v pátečním kole nepočkal až se míček Azingerova spoluhráče Freda Funka zastaví a vytáhl praporkovou tyč. Za tento prohřešek byl Azinger potrestán dvěma trestnými ranami.
Výsledky:
1. Bob Tway (70-70-66-66) -8
2. Brad Faxon (67-72-66-67) -8
3. Tom Pernice (68-72-65-68) -7


European PGA Tour – Omega European Masters
Crans-sur-Sierre, Švýcarsko

Na prestižním turnaji evropské PGA Tour se ve skvělé formě představil Ernie Els. V závěrečném kole, do kterého vstupoval s deficitem dvou ran na lídra Eduarda Romera zařadil vyšší rychlostní stupeň a přehnal se kolem užaslých soupeřů rychlostí blesku. Čtyři birdie na prvních jamkách nejen že vymazaly ztrátu, ale daly Jihoafričanovi pohodlný náskok, který od té chvíle dále narůstal. Erni Els, který měl skvělý vstup do letošní sezóny se v posledních týdnech trochu hledal. V úvodu letošního roku vyhrál Mercedes Championship a vzápětí i Sony Open, aby si vítězství připsal i na australském kontinentu v rámci evropské profesionální série. Nyní se do vítězné série vrátil na nádherném hřišti pod švýcarskými Alpami. Dostal se tak na první místo žebříčku výher Order of Merit na evropském kontinentu.
Na druhém místě za sebou nechal Michaela Campbella z Nového Zélandu a třetí skončil Argentinec Eduardo Romero.
Výsledky:
1. Ernie Els (65-69-68-65) -17
2. Michael Campbell (67-67-73-66) -11
3. Eduardo Romero (66-67-67-74) -10

Počet přečtení: 367
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017