Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Royal GC Mariánské Lázně mistrem ČR družstev žáků pro rok 2004

05.07.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Družstvo Royal Golf Clubu Mariánské Lázně se stalo Mistrem České republiky žáků do 14 let. V turnaji, který se hraje jako Memoriál Hanuše Goldscheidera porazilo v napínavém finále Park Golf Club Ostrava. Třetí se umístilo družstvo Golf Clubu Karlštejn.Osm družstev dětí do čtrnácti let přijelo do Poděbrad bojovat o titul, který nese jméno veliké postavy českého golfu Hanuše Goldscheidera. Kvalifikace na rány vytvořila následující pořadí družstev, podle kterého se nasazovalo do pavouka jamkovky

1. RCGML
2. GCP
3. PGCO
4. GCPY
5. GCK
6. GCEP
7. GCKV
8. GCLI

Mariánské Lázně přešly do finále přes Liberec a Karlštejn, Ostrava přes Erpet a Karlovy Vary. Finálový foursome získaly Mariásnké Lázně, jednoho ze dvou singlů Ostrava. Tíha rozhodnutí ležela na dvojici Rudolf Nechanický a Jiří Korda. Zápas začal dobře Korda a na jedenácté jamce vedl o pět. Jenže jamkovka je ošidná a Ruda Nechanický vynikající hráč. Dobýval jamku za jamkou a tak se stalo, že na odpaliště osmnácté jamky přišli s vyrovnaným výsledkem. První odpaloval Nechanický. Jeho drive šel rovně, dopadl do doglegu fairwaye a zakutálel se do semiroughu. Korda zahrál drive více doleva a dopadl do prostředku dráhy asi dvacet metrů blíže k jamce. Druhou ránu poslali Nechanický do bunkeru za vlajkou a Korda na pravý okraj greenu. Korda byl daleko od jamky, Nechanický byl v bunkeru, ale blízko vlajky. Kordův putt byl krátký a navíc se odkutálel od jamky. Nechanického bunkershot byl dokonalý a skončil půl metru od jamky , připravený na bezpečný putt (viz obr. níže). Korda puttoval dobře, ale míček proběhl po okraji jamky. Nechanický bezpečně do jamky a bylo rozhodnuto. Mistry se stali mladí z Mariánek.

Vyhlášení proběhlo v nádherném prostředí předválečného ředitelství radiokomunickací, ve které má GC Poděbrady nyní klubovnu (obrázek nahoře vlevo).

Výsledky Mistrovství

Royal
GC M. Lázně
Royal
GC M. Lázně
2,5:1,5
Royal
GC M. Lázně
2:1
Royal
GC M. Lázně
2:1
GC
Liberec
GC
Poděbrady
GC
Karlštejn
2:1
GC
Karlštejn
GC
Praha
GC
K. Vary
2:1
Park
GC Ostrava
2,5:1,5
GC
K. Vary
Park
GC Ostrava
Park
GC Ostrava
2,5:1,5
GC
Erper Praha

V zápase o třetí a čtvrté
místo zvítězil GC Karlštejn nad GC K.Vary 2,5:1,5