Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Royal GC Mariánské Lázně – Golfový areál roku 2010

07.12.2010 | Andrej Halada | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Golfovým areálem roku 2010 se stal Royal Golf Club Mariánské Lázně

Známe golfový areál roku 2010!   Pátek 26.11. byl významným golfovým dnem letošního roku. Konal se totiž nejen Večer Českého golfu, ale několik málo okamžiků předtím byly v pražském Hotelu Elysee slavnostně vyhlášeny také výsledky ankety Golfový areál roku  2010. Společenské události, kterou moderoval pan Václav Kotek, herec a manažer Divadla Járy Cimrmana, se zúčastnili zástupci všech deseti nejlépe hodnocených areálů, členové komise a pozvaní hosté.

Anketa byla unikátní nejen tím, jak se její organizátoři dobrali ke konečným výsledkům, ale také množstvím spolupracujících médií a partnerů. Celý projekt navíc zaštítila Česká golfová federace.

V první části ankety hlasovali samotní golfisté. Od 1. července do 31. října poslali do ankety Golfový areál roku 2010 na portálu www.golfova-hriste.cz celkem 4.328 hlasů. „Hodnotila se kritéria jako technická připravenost hřiště, estetický dojem, poskytované služby a vybavenost, tréninkové zázemí, atmosféra, poměr ceny ke spokojenosti a celkový dojem z daného areálu,“ vyjmenovává Ondřej Glásl z portálu www.golfova-hriste.cz. Nutno dodat, že kromě golfistů s přiděleným HCP hodnotili golfové areály také golfisté začátečníci, jež mohli posuzovat zejména tréninkové zázemí a servis pro začínající hráče. „Hlasující veřejnost mohla navíc při troše štěstí získat za svůj tip jednu z cen v hodnotě 150.000 Kč, mezi nimiž byl exotický zájezd za 75.000 Kč od společnosti China Tours, LCD televizor od firmy Philips, balíčky v Hotelu Esplanade Spa & Golf Resort, letenky do Turecka, účast na golfovém turnaji v rakouském Haugschlagu a mnohé další dárky,“ dodává Ondřej Glásl.

Deseti nejlépe hodnocenými golfovými areály se na základě „golfové vox populi“ staly: Albatross, Cihelny, Čeladná, Hostivař, Mariánské Lázně, Mnich, Ostravice, Dýšina, Ropice a Ypsilonka.

Vybrat toho skutečně nejlepšího již byl úkol pro odbornou komisi sestavenou z významných osobností naší golfové scény. Hodnotitelé to neměli lehké, byť se jedná o na slovo vzaté odborníky: za Českou golfovou federaci v komisi zasedli člen výboru ČGF a předseda STK Karel Vopička, člen výboru a předseda mediální komise Michal Zahradníček, generální sekretář Miroslav Holub, za magazín ForGolf šéfredaktor Michael Jon, za magazín Golf šéfredaktor Josef Slezák, za magazín Golf&Style šéfredaktor Petr Kolář, za Českou asociaci majitelů golfových hřišť generální sekretář Petr Voráček, za portál Golf.cz jednatel Ivan Paggio, dále golfový publicista a komentátor Vít Koďousek, publicista a komentátor Andrej Halada, již zmiňovaný Václav Kotek a v neposlední řadě herec a moderátor Marek Eben.

Odborníci rozhodli, že z TOP 10 nejlépe hodnocených areálů si titul Golfový areál roku 2010 nejvíce zaslouží Royal Golf Club Mariánské Lázně, druhé místo obsadil Albatross Golf Resort a stupně vítězů doplnil Prosper Golf Resort Čelůadná.
 Pro úplnost je třeba ještě oznámit vítěze dvou důležitých podkategorií. Nejlépe hodnoceným golfovým areálem roku 2010 podle golfistů se stal Albatross, začínající golfisté (bez přiděleného HCP) nejlépe hodnotili Hostivař. V těchto dvou podkategoriích hrály roli pouze hlasy hráčů.

Všech deset umístěných hřišť si odneslo certifikát, který jejich úspěch prokazuje a tři nejlepší také plaketu „Symbol úspěšných“ od sdružení Czech Top 100, jednoho z partnerů ankety.

Titul Golfový areál roku 2010 zná svého majitele. Sezona s přicházejícím mrazivým počasím na většině hřištích již skončila. Nastává období indoorů a občasných golfových výletů do teplejších krajin. Ale už teď víte, kam se příští sezonu určitě vydat. A pokud si ještě stále nejste jisti, kompletní nabídku českých a slovenských golfových areálů, indoorů a drivingů najdete na Golfova-hriste.cz.