ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Royal GC Mariánské Lázně – Golfový areál roku 2010

07.12.2010 | Andrej Halada | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Golfovým areálem roku 2010 se stal Royal Golf Club Mariánské Lázně

Známe golfový areál roku 2010!   Pátek 26.11. byl významným golfovým dnem letošního roku. Konal se totiž nejen Večer Českého golfu, ale několik málo okamžiků předtím byly v pražském Hotelu Elysee slavnostně vyhlášeny také výsledky ankety Golfový areál roku  2010. Společenské události, kterou moderoval pan Václav Kotek, herec a manažer Divadla Járy Cimrmana, se zúčastnili zástupci všech deseti nejlépe hodnocených areálů, členové komise a pozvaní hosté.

Anketa byla unikátní nejen tím, jak se její organizátoři dobrali ke konečným výsledkům, ale také množstvím spolupracujících médií a partnerů. Celý projekt navíc zaštítila Česká golfová federace.

V první části ankety hlasovali samotní golfisté. Od 1. července do 31. října poslali do ankety Golfový areál roku 2010 na portálu www.golfova-hriste.cz celkem 4.328 hlasů. „Hodnotila se kritéria jako technická připravenost hřiště, estetický dojem, poskytované služby a vybavenost, tréninkové zázemí, atmosféra, poměr ceny ke spokojenosti a celkový dojem z daného areálu,“ vyjmenovává Ondřej Glásl z portálu www.golfova-hriste.cz. Nutno dodat, že kromě golfistů s přiděleným HCP hodnotili golfové areály také golfisté začátečníci, jež mohli posuzovat zejména tréninkové zázemí a servis pro začínající hráče. „Hlasující veřejnost mohla navíc při troše štěstí získat za svůj tip jednu z cen v hodnotě 150.000 Kč, mezi nimiž byl exotický zájezd za 75.000 Kč od společnosti China Tours, LCD televizor od firmy Philips, balíčky v Hotelu Esplanade Spa & Golf Resort, letenky do Turecka, účast na golfovém turnaji v rakouském Haugschlagu a mnohé další dárky,“ dodává Ondřej Glásl.

Deseti nejlépe hodnocenými golfovými areály se na základě „golfové vox populi“ staly: Albatross, Cihelny, Čeladná, Hostivař, Mariánské Lázně, Mnich, Ostravice, Dýšina, Ropice a Ypsilonka.

Vybrat toho skutečně nejlepšího již byl úkol pro odbornou komisi sestavenou z významných osobností naší golfové scény. Hodnotitelé to neměli lehké, byť se jedná o na slovo vzaté odborníky: za Českou golfovou federaci v komisi zasedli člen výboru ČGF a předseda STK Karel Vopička, člen výboru a předseda mediální komise Michal Zahradníček, generální sekretář Miroslav Holub, za magazín ForGolf šéfredaktor Michael Jon, za magazín Golf šéfredaktor Josef Slezák, za magazín Golf&Style šéfredaktor Petr Kolář, za Českou asociaci majitelů golfových hřišť generální sekretář Petr Voráček, za portál Golf.cz jednatel Ivan Paggio, dále golfový publicista a komentátor Vít Koďousek, publicista a komentátor Andrej Halada, již zmiňovaný Václav Kotek a v neposlední řadě herec a moderátor Marek Eben.

Odborníci rozhodli, že z TOP 10 nejlépe hodnocených areálů si titul Golfový areál roku 2010 nejvíce zaslouží Royal Golf Club Mariánské Lázně, druhé místo obsadil Albatross Golf Resort a stupně vítězů doplnil Prosper Golf Resort Čelůadná.
 Pro úplnost je třeba ještě oznámit vítěze dvou důležitých podkategorií. Nejlépe hodnoceným golfovým areálem roku 2010 podle golfistů se stal Albatross, začínající golfisté (bez přiděleného HCP) nejlépe hodnotili Hostivař. V těchto dvou podkategoriích hrály roli pouze hlasy hráčů.

Všech deset umístěných hřišť si odneslo certifikát, který jejich úspěch prokazuje a tři nejlepší také plaketu „Symbol úspěšných“ od sdružení Czech Top 100, jednoho z partnerů ankety.

Titul Golfový areál roku 2010 zná svého majitele. Sezona s přicházejícím mrazivým počasím na většině hřištích již skončila. Nastává období indoorů a občasných golfových výletů do teplejších krajin. Ale už teď víte, kam se příští sezonu určitě vydat. A pokud si ještě stále nejste jisti, kompletní nabídku českých a slovenských golfových areálů, indoorů a drivingů najdete na Golfova-hriste.cz.

Počet přečtení: 3 681
Komentáře
 • Michael Jon napsal:

  Dobrý den pane Bečko
  Za poslední dva roky jsem hřiště v Mariánkách jako předseda Komise pro přípravu hřišť a jako rozhodčí viděl minimálně desetkrát. Jako šéfredaktor časopisu ForGolf jsem následně vybíral z toho, co jste vy hráči pro komisi připravili svým hlasováním. Velice mě mrzí, že se v golfu najdou sobečtí jedinci, kterým je výsledek demokratického hlasování “podezřelý”. Neumím si představit, že by Mariánské Lázně a všechny ostatní areály jakýmkoliv způsobem ovlivňovaly závěrečnou fázi. Oni totiž zástupci hřišť, které se dostaly do finále, až do poslední chvíle tuto skutečnost netušili. Dozvěděli se to ve chvíli, kdy je pozval organizátor na slavnostní vyhlášení výsledků ankety. A ještě jednu věc, a prosím bez urážky – komu by stálo za to špnit si ruce při anketě. Jo to při rozdělování peněz z fondů EU už to můžou být jiné praktiky. Lidé s těmito zkušenostmi pak mohou, uznávám, přemýšlet podobně.

 • Ivan Paggio napsal:

  Dobrý den pane Bečko, dovolím si na Váš hloupý komentář odpovědět sám.
  Netuším a nepídím se, z čeho vychází Vaše hodnocení hřiště a restaurace. Osobně jsem byl letos jako pražák v Mariánkách několikrát. Hřiště jsem prošel několikrát a bylo ve vynikajícím stavu.
  V restauraci jsem se vždy dobře najedl a úroveň obsluhy považuji za dobrou. Naposledy jsem zde byl na Mezinárodním mistrovství na rány. Názor není jenom můj, zažil jsem kladné hodnocení jak hřiště, tak restaurace ze strany našich, zahraničních hráčů i doprovodu.
  Proto jsem i já jako porotce hodnotil hřiště v Mariánkách jako nejlepší a nepotřeboval jsem k tomu žádné další „podněty“.
  S pozdravem Ivan Paggio – Golf.cz

 • josef becka napsal:

  Zázraky se dějí!!! Zajímalo by mne, kolik to Royal GC stálo, aby se takhle umístil! Restaurace špatná, hřiště zoufalé a mohl bych pokračovat… Kolik lidí z komise to hřiště za poslední 2 roky vidělo?

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017