Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Rosie Jonesová bude kapitánkou amerického Solheim Cup týmu

04.03.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

rosie jonesRosie Jonesová, třináctinásobná vítězka na LPGA Tour, která se prestižního turnaje účastnila již sedmkrát, byla vybrána jako kapitánka amerického týmu. Solheim Cup se bude hrát na hřišti Killeen Castle v Irsku od 23. do 25. Září 2011.

Jonesová je rozhodnutím vést americké hráče velmi potěšena. Možná proto, že Solheim Cup hrál velkou roli v její hráčské kariéře. Byla vybraná komisí složenou ze tří minulých amerických kapitánů, předsedy LPGA, presidenta LPGA a LPGA komisaře.

Ve své kariéře na LPGA Tour Jonesová vydělala přes 8 millionů dolarů. Jako hráčka se Jonesová turnaje naposledy účastnila v roce 2005 na hřišti Crooked Stick Golf Club ve státě Indiana. Američanky tehdy porazily Evropanky o tři body.

„Rosie Jones je výbornou volbou. Jako sedminásobná účastnice Solheim cupu, má výborný rozhled a zkušenosti s vedením týmu,“ řekl John Solheim, generální ředitel společnosti PING.

V roce 2011 oslaví turnaj dvanácté výročí a opět se na něm objeví nejlepších 12 amerických a 12 evropských hráček. Evropský tým povede Alison Nicholas s hráčkami jako je Helen Alfredsson, Sophie Gustafson, Catriona Matthew, Anna Nordqvist a Suzann Pettersen. Zatím je skóre 8-3 pro USA.

Minulou sezonu přilákal Solheim Cup diváky z celého světa , kteří viděli, jak talentovaný tým Spojených států vyhrál v srpnu na hřišti Sugar Grove v Illinois.

Solheim Cup
Solheim Cup, který se často přezdívá jako „dámská obdoba Ryder Cupu“  je pojmenován na počest Karstena Solheima a jeho rodiny, výrobců golfového vybavení PING. Koná se jednou za dva roky střídavě v Evropě a Americe. Další bude příští rok v Killeen Castle v Irsku Ireland (23. – 25. září), následně v roce 2013 v Kolorádu.  Solheim Cup je nejprestižnější mezinárodní týmovou událostí v ženském profesionálním golfu. Hrají zde nejlepší americké hráčky z LPGA Tour a nejlepší evropské hráčky reprezentující Ladies European Tour. Tradičním sponzorem je Ping, ale i AIB Group a Rolex.

Stránky turnaje  www.SolheimCup.com

 

Aneta75L

 

 

Aneta Zárubová