obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Rosie Jonesová bude kapitánkou amerického Solheim Cup týmu

04.03.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

rosie jonesRosie Jonesová, třináctinásobná vítězka na LPGA Tour, která se prestižního turnaje účastnila již sedmkrát, byla vybrána jako kapitánka amerického týmu. Solheim Cup se bude hrát na hřišti Killeen Castle v Irsku od 23. do 25. Září 2011.

Jonesová je rozhodnutím vést americké hráče velmi potěšena. Možná proto, že Solheim Cup hrál velkou roli v její hráčské kariéře. Byla vybraná komisí složenou ze tří minulých amerických kapitánů, předsedy LPGA, presidenta LPGA a LPGA komisaře.

Ve své kariéře na LPGA Tour Jonesová vydělala přes 8 millionů dolarů. Jako hráčka se Jonesová turnaje naposledy účastnila v roce 2005 na hřišti Crooked Stick Golf Club ve státě Indiana. Američanky tehdy porazily Evropanky o tři body.

„Rosie Jones je výbornou volbou. Jako sedminásobná účastnice Solheim cupu, má výborný rozhled a zkušenosti s vedením týmu,“ řekl John Solheim, generální ředitel společnosti PING.

V roce 2011 oslaví turnaj dvanácté výročí a opět se na něm objeví nejlepších 12 amerických a 12 evropských hráček. Evropský tým povede Alison Nicholas s hráčkami jako je Helen Alfredsson, Sophie Gustafson, Catriona Matthew, Anna Nordqvist a Suzann Pettersen. Zatím je skóre 8-3 pro USA.

Minulou sezonu přilákal Solheim Cup diváky z celého světa , kteří viděli, jak talentovaný tým Spojených států vyhrál v srpnu na hřišti Sugar Grove v Illinois.

Solheim Cup
Solheim Cup, který se často přezdívá jako „dámská obdoba Ryder Cupu“  je pojmenován na počest Karstena Solheima a jeho rodiny, výrobců golfového vybavení PING. Koná se jednou za dva roky střídavě v Evropě a Americe. Další bude příští rok v Killeen Castle v Irsku Ireland (23. – 25. září), následně v roce 2013 v Kolorádu.  Solheim Cup je nejprestižnější mezinárodní týmovou událostí v ženském profesionálním golfu. Hrají zde nejlepší americké hráčky z LPGA Tour a nejlepší evropské hráčky reprezentující Ladies European Tour. Tradičním sponzorem je Ping, ale i AIB Group a Rolex.

Stránky turnaje  www.SolheimCup.com

 

Aneta75L

 

 

Aneta Zárubová