Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Roryho kořen – nová atrakce v Atlantě AC

12.08.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

V Atlantě AC nyní mají novou destinaci pro zvědavé turisty. Toto místo se stalo doslova legendárním. Pro mnohé to bude nejspíš překvapivé, ale je řeč o dlouhém tlustém a značně vyčnívajícím kořeni stromu, který nikdo nepojmenuje jinak, než Roryho kořen. Tato přírodnina, které si do nedávné doby nikdo příliš nevšímal, se nachází na třetí jamce hřiště, 435 metrů dlouhém paru čtyři.

Je to místo, na kterém se kralující U.S. Open šampión, Rory McIlroy, pokusil zahrát plný švih sedmičkou železem, přičemž jeho míček ležel přesně před kořenem a bránil mu. Měl ještě možnost míček jednoduše vyklepnout na fairway, ale toho nevyužil.

Když míč trefil, ten se odrazil od kořene doleva, uletěl přibližně osmnáct metrů a jeho hůl následovala. Hlava byla poškozena a Rory si chytl své bolavé zápěstí, i když nechal hůl v impaktu vyletět. Bohužel si pravé zápěstí poranil, kořen byl opravdu hodně tvrdý. Do konce kola pak potřeboval neustálou pomoc lékařů a nechal si ruku ovázat.

Na samotném kořeni pak byla velká čerstvá vyseknutá jizva od McIlroyovy hole, která se pomalu hojí, ale je stále vidět. Fanouškové se na odlomený kus dřeva chodili ještě dlouho po události dívat a nyní je vyhledávanou atrakcí.


Aneta Zárubová