Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Rory McIlroy: Cítím obrovský tlak

12.04.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Interview, Novinky, Rozhovory
A A A

Rory McIlroy, foto: Pavel ZíkaRory McIlroy připsal svůj nepříliš uspokojivý výkon, který tento týden předvedl na turnaji Masters, velkému tlaku, který dle svých slov pociťuje, a který je na něho vyvíjen v souvislosti se získáním golfového Grand Slamu.

Severoirský hráč byl po druhém kole jen o jednu ránu za loňským vítězem Jordanem Spiethem, ale v sobotu zahrál čtyřnásobný major šampion 77 ran.

V nedělním kole si připsal 71 ran a celkově dělí desáté místo. Šest ran za novým šampionem Angličanem Danny Willettem.

„Byl jsem v těchto situacích i dříve, a tentokrát jsem to nedokázal. Ale nemyslím si, že to má co dělat s mou hrou, spíše s mentální stránkou věci,“ prohlásil po skončení Masters McIlroy.

„Snažím se co nejlépe vyrovnávat s tlakem, který na sobě cítím, a zároveň se vzrušením, pokud bych toho vítězství dosáhl, tak co by to všechno znamenalo. A to mě drží zpátky.“

McIlroy naráží na faktickou situaci, že za svou poměrně krátkou kariéru dokázal vyhrál tři ze čtyř majorů – US Open, The Open a PGA Championship dokonce dvakrát. K vytouženému Grand Slamu mu tak schází triumf na Masters, kde zatím nejlépe skončil loni čtvrtý.

Severoirský hráč by se tak stal šestým hráčem, který dokázal vyhrát všechny čtyři major turnaje. „Až překonám mentální překážky, které mě momentálně trápí, tak věřím, že tu můžu zahrát sérii dobrých kol. Už dříve jsem je tu zahrál. Vím, jak tohle hřiště hrát. Jde jenom o to je opravdu zahrát“.

Rory McIlroy rozhodně neztratil chuť a odhodlání konečně vklouznout do zeleného saka. Masters tak pro McIlroye až do příštího roku zůstává „turnajem, který chci vyhrát víc než cokoliv jiného.“