Rory McIlroy chytil druhý dech

21.03.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Rory McIlroy 1. kolo

PGA Tour – Arnold Palmer Invitational, hřiště Bay Hill Club & Lodge, Orlando, Florida, USA, 19 – 22. března 2015 (časový posun – 6 hodin). FedExCup body: 500, dotace: 6 300 000 dolarů

2. kolo

Morgan Hoffmann stále vede, zahrál 9 birdie!

Se skóre -13, 65 ran suverénně ovládl hřiště v Bay Hill. Rodák z New Jersey si polepšil o ránu oproti úvodnímu kolu. Na jamce č. 1 předvedl bogey, ale nerozhodilo ho to a pokračoval devíti birdie, pak ještě bogey na patnátce, jinak hrál v paru. Díky tomu získal skvělý náskok 3 rány.

Za ním jsou s výsledkem – 10 Henrik Stenson, Matt Every, Harris English. Na třetím místě je zatím Ben Martin. A na dělenou šestou pozici postoupil z 32. místa Rory McIlroy.  Se skore – 8, 66  si oproti prvnímu kolu polepšil o 4 rány. Na druhé až šesté jamce předvedl perfektní sérii pěti birdie. Pak to ještě zopakoval na desítce a na šestnátce. Na osmičce dal bogey a ostatní zahrál v paru. Světová jednička se netají tím, že v 3. kole chce hrát ještě lépe. Předvedl, že formu na to stále ještě má.

Američan J.B. Holmes, dvojka z Doralu na WGC-Cadillac Championship, se skore +1 neprošel cutem. Zahrál sice 5 birdie, ale 3 bogey ho srazily na druhou polovinu žebříčku v Bay Hill.

1. kolo

Američan Morgan Hoffmann (25) vede po prvním kole se skore -6, 66 ran. Povedlo se mu zahrát čtyři birdie, eagle na šesté jamce a vede o ránu před Kevinem Na, Jasonem Kokrakem, Kenem Dukem, Johnem Petersonem a Ianem Poulterem.

Pro Hoffmanna má vítěztsví úvodního kola ale i smutnou stránku, chvilku před turnajem se dozvěděl, že mu zemřela babička. Je obdivuhodné, že se v takové situaci dokázal soustředit jen na golf. Hráč, který v sezoně zatím jen dvakrát skončil v TOP 50, překvapil svou hrou na hřišti Bay Hill nejen všechny ostatní, ale i sám sebe.

Rory McIlroy je po 1. kole na dělené 32. pozici se skore – 2, 70 ran.  Jason Day uhrál -3, 69 a je na děleném 18.místě.  Rickie Fowler s výsledkem -1, 71 skončil na dělené 51. pozici. Kromě Tigera Woodse si na Arnold Palmer Invitational letos nezahraje ani Bubba Watson. Ten se z turnaje nakonec odhlásil, protože mu krátce před začátkem umřel blízký přítel.

Výsledky 1. kola

Více o Arnold Palmer Invitational: ZDE

Odkazy:

Tour

Hřiště