Rory má v plánu vzít Ameriku útokem

01.12.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Rory McIlroy plánuje, že bude v příští sezóně hrát víc golfu v Americe. Tento plán ale bude muset vyblancovat se svými povinostmi vůči European Tour. Jednoznačně potvrdil, že po sobě chce zanechat povšimnutíhodné golfové stopy na obou kontinentech. Vítěz U.S. Open Champion ze Severního Irska nese zatím nejlepší číslo na žebříčku ve světovém žebříčku ve své kariéře, je nyní před turnajem Hong Kong Open druhý.  Turnaj začal tento čtvrtek na hřišti Hong Kong Golf Club, Fanling.

„Příští rok mám v plánu zahrát si na více turnajích v Americe,“ potvrdil McIlroy v úterý. „Nebude to zas tak drastická změna, hlavně mi hřiště v USA vyhovují, dobře se mi na nich hraje,“ dodal. Upozornil, že to ale zdaleka neznamená, že jeho plán bude na úkor evropských turnajů. Bude dále pokračovat ve hře na European Tour, jako tomu bylo tento rok. McIlroy bude muset tedy svůj čas dobře vybalancovat.

Rory se nedávno také rozešel se svým dlouholetým manažerem, Chubby Chandlerem. Tento rok se účastnil deseti turnajů na PGA Tour, což bylo o šest méně, než v roce 2010. Poukázal na světovou jedničku, Luka Donalda, jako na dobrý příklad, jak se dá úspěšně zvládnout hra na obou stranách Atlantiku.

Luke Donald tento rok dokázal, že je to možné. Hrál na obou túrách a navíc vede v obou finančních žebříčcích. McIlroy skončil zatím na moneylistu PGA Tour, devětadvacátý s 2.3 milióny dolarů a je třetí na finančním žebříčku European Tour. Doufá, že si tento týden přidá ještě patřičnou část z 2.75 miliónů dolarů z dotace turnaje v Hong Kongu.

Upřímně doufám, že to bude můj rok, už jsem se dostal v Hong Kongu dvakrát velmi blízko v roce 2008 a 2009, tak to třeba tento rok zvládnu,“ dodal. V turnaji hrají také obhájce titulu z minulého roku, Ian Poulter, Justin Rose, Padraig Harrington, nebo YE Yang.

Do Hong Kongu jezdím od svých patnácti let a miluji to tu. Je to jedno z mých nejoblíbenějších měst a doufám, že turnaj konečně poprvé vyhraju. Tento rok byl pro mě dobrým rokem a chci ho ukončit ve velkém stylu,“ dodal McIlroy.


Aneta Zárubová