Roman Šebrle plánuje přechod k PRO

06.12.2013 | časopis Forgolf | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Roman Šebrle

Vody českého golfu pořádně rozčeřilo prohlášení Romana Šebrleho, že svou další kariéru vidí v profigolfu. Samozřejmě se okamžitě vyrojila řada povolaných, kteří Romanovy plány označili za nesmysl, ale možná stojí za to, podívat se na celou věc s trochou nadhledu.

Shrňme tedy fakta: Roman Šebrle je vrcholový sportovec. Své tělo dokáže připravit na prakticky jakoukoli, i dlouhodobou zátěž. Fyzická kondice pro něj není, a pro nejbližší roky ani nebude, problém. Samozřejmě umí i efektivně rehabilitovat a tím obnovovat své síly. Celý život jede v režimu přísné životosprávy.

V amatérských podmínkách, bez vedení a s minimálním tréninkem, dosáhl na HCP 3. Má skvělé zázemí na Albatrossu a vynikajícího trenéra v Davidu Carterovi. Má čas a podmínky na přípravu. Může trénovat 8 hodin denně a přes zimu se může tréninku věnovat v teple v Dubaji a na Kanárech. Nic ho v přípravě nerozptyluje.

Navíc má motivaci. Když mu bylo 20, měl za sebou roky dřiny, ale žádné výsledky. Když mluvil o olympiádě, jiní „odborníci“ se také možná usmívali. On si to moc dobře pamatuje… Takže kolem a kolem – není jisté, kam až Romanova golfová kariéra dospěje, ale jsem ochoten se vsadit o bedýnku opravdu dobrého vína, že v příštím ročníku Czech PGA Tour nejmíň jednou pronikne mezi deset nejlepších českých profíků – zdá se vám to v první pořádné sezoně málo?

převzato z www.forgolf.cz – text Radovan Vrátný

 

.