ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Roman Šebrle plánuje přechod k PRO

06.12.2013 | časopis Forgolf | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Roman Šebrle

Vody českého golfu pořádně rozčeřilo prohlášení Romana Šebrleho, že svou další kariéru vidí v profigolfu. Samozřejmě se okamžitě vyrojila řada povolaných, kteří Romanovy plány označili za nesmysl, ale možná stojí za to, podívat se na celou věc s trochou nadhledu.

Shrňme tedy fakta: Roman Šebrle je vrcholový sportovec. Své tělo dokáže připravit na prakticky jakoukoli, i dlouhodobou zátěž. Fyzická kondice pro něj není, a pro nejbližší roky ani nebude, problém. Samozřejmě umí i efektivně rehabilitovat a tím obnovovat své síly. Celý život jede v režimu přísné životosprávy.

V amatérských podmínkách, bez vedení a s minimálním tréninkem, dosáhl na HCP 3. Má skvělé zázemí na Albatrossu a vynikajícího trenéra v Davidu Carterovi. Má čas a podmínky na přípravu. Může trénovat 8 hodin denně a přes zimu se může tréninku věnovat v teple v Dubaji a na Kanárech. Nic ho v přípravě nerozptyluje.

Navíc má motivaci. Když mu bylo 20, měl za sebou roky dřiny, ale žádné výsledky. Když mluvil o olympiádě, jiní „odborníci“ se také možná usmívali. On si to moc dobře pamatuje… Takže kolem a kolem – není jisté, kam až Romanova golfová kariéra dospěje, ale jsem ochoten se vsadit o bedýnku opravdu dobrého vína, že v příštím ročníku Czech PGA Tour nejmíň jednou pronikne mezi deset nejlepších českých profíků – zdá se vám to v první pořádné sezoně málo?

převzato z www.forgolf.cz – text Radovan Vrátný

 

.

Počet přečtení: 3 159
Komentáře
 • J. D. napsal:

  Škoda jen, že si nikdo nevšimne Aleše Kořínka… Hraje golf stejně dlouho jako p. Šebrle, kdy po řadě vítězství mezi amatéry, přestoupil do PGA C, kde hraje již 2 roky “prim” mezi profesionální špičkou českého golfu.

 • Juraj Spanik napsal:

  Well done Honzo :)

 • Jan Jencovsky napsal:

  Tak už se těším na to víno pane Vrátný

 • Alík Krasno napsal:

  Je mi to jasné, sice se nedostal ani mezi 10 na midech, turnaji, který hrají pánové v letech pro zábavu a 99% z nich neprojde cutem na křížku, ale třeba mu David (Carter) vysvětlí že se holí po nepovedeném úderu nehází a zlepší se….jenom nechápu proč tento marketing novináři takhle baští

 • Aleš Kamarád napsal:

  Nic proti pane Jenčovský, ale vsázet proti tomu, že se Roman nebude schopen dostat aspoň na jednom turnaji mezi 10 nejlepších českých profíků je jako vsadit si na plavce že ve své rozplavbě neskončí mezi 10 co doplavou. Asi si děláte přílišné iluze o úrovni českého profi golfu :-(

 • Martin napsal:

  Dobrý den, popravdě řečeno dnes již diskuzi o profi kariéře RŠ vidím ve více rovinách. První je taková, že diskuze vzbudila zájem, ohlas a možná přivede nové golfisty na česká hřiště, hodnotím pozitivně. Druhá rovina je o samotné golfové kariéře RŠ a vydala by na stránky debat. Všechno co bylo řečeno o Romanových sportovních kvalitách samozřejmě platí, ale sám jako tenisový trenér tvrdím, že začít dřít sportovní disciplínu v dospělosti s cílem PRO kariéry je naprosto zásadní omezení a výsledkem při sportovních kvalitách RŠ může být řekněme vynikající amatér. Technicky i zkušenostmi není možné dohodnit profesionála, který tento sport dře od malička. Už dnes jen srovnání např.s Ondřejem Lieser prostě není možné a nad Ondřejem jsou ještě minimálně 2 výkonnostní úrovně. A konečně třetí rovina může být řekněme jen marketingová bublina, ve které jde od samého začátku jen o peníze a vše je jen dobře prodávaná fikce s dobou expirace rok před olympiádou, o které její aktéři ví.

 • RK napsal:

  Se vší úctou, ale někdo,nejlépe na tomto serveru, by měl napsat co to znamená se dostat na olympiádu. Dnes např. Alex Čejka je č.655 v World golf ranking, který má cca 1500 jmen a není v něm jediný Čech… Na OH jede 60 hráčů v redukovaném pořadí tzn. max. myslím 2 na jednu zemi. Roman Šebrle má možná sen, ale Rio je nesmysl a na dalších hrách mu bude cca 43 let. Myslím,že je to ještě dál než z okresu do Metropolitní…..

 • Michael Kabát napsal:

  Rad se vsadim klidne o 2 bedny, ale vidin, ze jiz he asi pozde..

 • Radovan Vrátný napsal:

  Dobrý den, byl jste první, sázka samozřejmě platí. Děkuji a už se těším. R. Vrátný

 • Jan Jenčovský napsal:

  Pane Vrátný, přijímám vaši výzvu na sázku! Pokud uspěje, tak Vám tu bednu rád koupím. Dopředu však také dodávám, že cesta od Czech PGA na olympiádu je asi jako z českého okresního divadla do metropolitní opery v New Yorku.

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017