Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Roman Šebrle: Nepropadl jsem, ale ani nepostoupil

21.04.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Interview, Novinky, Rozhovory
A A A

Roman ŠebrleNa středeční tiskovou konferenci společnosti Česká 1 dorazil i olympijský vítěz v desetiboji z roku 2004, moderátor zpráv a golfista Roman Šebrle (41).

Šebrle je mezi golfovými profesionály od roku 2015. Jak bývalý český atletický vícebojař zatím hodnotí svou „zelenou“ kariéru?

V roce 2014 jsem trénoval na plný úvazek. Do dalšího roku jsem už vstoupil Roman Šebrlejako profík, tudíž už jsem nemohl hrát na amatérských turnajích. Když to srovnám, myslím, že jsem se nijak zásadně nepropadl, ale ani jsem nijak závratně nepostupoval nahoru. Každopádně doufám, že rok 2016 bude lepší.“

A i v letošním roce bude mít Šebrle asi méně času na hru, než by si představoval. Stále ho plně zaměstnává práce moderátora hlavních zpráv na Primě.

Práce v televizi bude stejně náročná,“ uvádí k tomuto tématu Šebrle a dodává: „Každopádně jsem rád, že jsem se dostal do ProGolfTour. Trénuji každý den a už se těším, až odstartuji sezónu. S trenérem Petrem Mrůzkem stále měním švih a doufám, že mě to posune dál. Výkonnostní cíle si moc nedávám. Kromě Olympiády. To je můj cíl. Zda reálný, to se teprve uvidí.“

A jaké jsou jeho nejbližší plány?

No teď Ypsilonka.  pak snad znovu Ypsilonka,“ doufá Roman Šebrle.

.