Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Dubaj – vyhrál Rahm, Fleetwood mistrem

15.11.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
RahFleetwood

Jon Rahm a Tommy Fleetwood

European Tour – Rolex Series, DP World Tour Championship, Dubai, SAE (16. – 19.11. 2017, časový posun +3 hodiny)

Neděle – 4. kolo
Justin Rose si pro nakonec pro žádný titul nedošel a dlouho bude smutný, mohl mít oba tituly. V posledním kole začal dobře, v první devítce byl čtyři pod par. V  druhé devítce ale naskákaly tři bogey a jedno birdie, 70 ran a to je na dva tituly málo. Zbylo na něj nakonec 4. místo (-17).
DP World Tour vyhrál Španěl Jon Rahm (-19) před Kiradechem Aphibarnratem a Shane Lowrym (-18).
Ze zisku titulu Race to Dubai se raduje jeho průběžný lídr, Angličan Tommy Fleetwood. Ten sice v turnaji skončil až na 21. místě (-11), ale na zisk konečného prvního místa žebříčku to stačilo.

Další umístění: 4. Garcia (-17), 8. Suri, Hatton (-16), 10. Reed (-15), 12. Fitzpatrick (-14), 17. R.Fisher, Kaymer, F.Molinari (-12), 21. Cabrera Bello (-11), 31. Grace, Poulter (-7), 45. Wiesberger, Noren, Jamieson (-3), 52. Westwood (-1), 55. Colsaerts (+4), 58. Pieters (+6).

Konečné pořadí

*

Rose

Justin Rose

Sobota – 3. kolo
Justin Rose (-15) si díky sedmi birdie jde pro titul vítěze turnaje i celé Race to Dubai. Ve třetím kole hrál sedm ran pod par a postavil se do čela pořadí. Na největšího soupeře Fleetwooda na 4. místě (-13) má nyní náskok dvou úderů a velikou šanci zvítězit v Race to Dubai 2017. Ale turnaj se hraje na čtyři kola a Fleetwood není až tak daleko. Možné scénáře najdete dole v úvodu.

Na druhé pozici (-14) jsou Jon Rahm a Dylan Frittelli. Jihoafričan Frittelli zahrál  nejlepší číslo kola, 63 úderů, složených výhradně z devíti birdie.
Lídr předchozího kola Matthew Fitzpatrick následoval příkladu Patricka Reeda a vinou kola pouze v paru spadl z vrcholu na na 13. místo (-10).

Další pořadí: 4. Aphibarnrat (-13), 7. Suri, Hatton, Uihlein, Dunne (-12), 11. Reed (-11), 13. Garcia (-10), 16. R. Fisher, Kaymer (-9), 22. F.Molinari, Cabrera Bello (-8), 28. Schwartzel (-7), 33. Grace (-5), 41. Noren, Jamieson (-3), 51. Colsaerts, Westwood (E), 58. Wiesberger (+2), 59. Pieters (+4).

Leaderboard

*

FitzpatrickMatthew

Matthew Fitzpatrick

Pátek – 2. kolo
Střídání stráží. Lídr prvního kola Patrick Reed se zhoršil o sedm ran a ustoupil na 6. pozici (-7).

Matthew Fitzpatrick zahrál stejně jako v prvním kole pět úderů pod par a vysunul se na vedoucí pozici (-10).  Hrál jeden eagle, pět birdie a  dvě bogey, celkem 67 ran.

Tyrrel Hatton se zlepšil o fantastických devět ran. Hrál jeden eagle, osm birdie a jedno bogey, krásných 63 ran, devět po par. Výkon ho vynesl na druhou pozici (-9), jednu ránu za vedoucím Fitzpatrickem.

O třetí pozici (-8) se dělí Kiradech Aphibarnrat, Julian Suri a kandidát na vítěze Race to Dubai Justin Rose.

Zabral i nejvážnější kandidát na letošního mistra. Tommy Fleetwood svůj výkon v druhém kole zlepšil o osm ran, hrál 65 úderů a zlepšil si pozici o 35 příček. Nyní je na 11. pozici (-6). Ztrátu na svého největšího soupeře v boji o titul mistra Justina Rose zkrátil ze sedmi na pouhé dva údery.

Další pozice: 6. Rahm, Dunne, Hend (-7), 15. Garcia, R.Fisher, Uihlein (-3), 22. Kaymer, F.Molinari (-4), 30. Cabrera Bello (-2), 39. Noren, Grace (-1), 52. Jamieson, Wiesberger (+3), 55. Westwood, Pieters (+4).

Leaderboard

*

 

Reed

Patrick Reed

Čtvrtek – 1. kolo
Nejlépe začal Američan Patrick Reed. Čistých sedm birdie mu zajistilo vedení (-7)  před dvojicí Justin Rose a Scott Hend (-6).

Justin Rose začal dobře. Je druhým velkým favoritem na celkového vítěze Race to Dubai a je aktuálně na druhém místě,  které by mu zaručilo titul RtD, pokud Fleetwood nevyhraje.

Hlavní favorit Race to Dubai Tommy Fleetwood nezačal nijak dobře. Má pestrobarevnou skorkartu, s jedním žlutým eagle, třemi červenými birdie, čtyřmi modrými bogey a jedním černým double bogey. Dohromady hrál 73 ran, jednu nad par a přenocuje na 46. pozici se ztrátou osmi ran na vedoucího Reeda, ale hlavně sedmi ran na svého největšího soupeře Justina Roseho.
Třetí možný vítěz Race To Dubai Sergio Garcia má skore dvě rány pod par a je na 21. místě.

Další pozice: 4. Fitzpatrick, Dunne (-5), 10. Kaymer, Suri (-4), 16. Rahm, F.Molinari, Larrazábal(-3),32. R.Fisher, Wiesberger (-1), 40. Hatton, Grace (E), Cabrera Bello (+1), 51. Noren Olesen, Pieters (+2), 54. Westwood (+3).  

Leaderboard

*

 

Jumeirah

Juneirah Golf Estates

Úvod
Velký závěr sezóny je tady. Poslední, osmačtyřicátý podnik letošní European Tour a poslední, osmý turnaj vložené Rolex Series, finálový DP World Tour Championship začne v Dubaji ve čtvrtek. Na startu je 60 hráčů v čele s vedoucími hráči žebříčku Race to Dubai Tommy Fleetwodem, Justinem Rose a Sergiem Garciou. Dalšími hráči osmimilionového DP World jsou Rahm, Hatton, Ross Fisher, Noren, Grace, F.Molinari, Fitzpatrick, Kaymer a další elitní evropští profesionálové. Chybí McIlroy a Stenson.

Na startu je 22 vítězů turnajů sezóny 2017. Z nich jsou Fleetwood, Garcia, Hatton a Rose vícenásobnými vítězi.
Sedm hráčů je nováčkem letošní sezóny: Rahm, Frittelli, Tanihara, Fox, Björk, Pavon a Suri. Nejmladším hráčem je dvaadvacetiletý Jeunhug Wang, nejstarším čtyřiačtyřicetiletý Lee Westwood.

Fleetwood, Rose a Garcia jsou jediní, kteří mohou vyhrát Race to Dubai 2017.
Nejjednodušší to má Fleetwood. Musí v turnaji skončit stejně nebo lépe jako Justin Rose. Pokud Rose neskončí do pátého místa a Garcia nevyhraje, má Fleetwood jistou korunu evropské jedničky.
Pokud Fleetwood nevyhraje, stačí Rosemu k získání titulu Race to Dubai samostatné druhé místo.
Pro Garciu není jiná možnost jak vyhrát Race to Dubai, než v tomto turnaji zvítězit, Fleetwood musí skončit hůře jak jedenáctý a Rose skončit na samostatném čtvrtém, nebo horším místě. To by byl nejdramatičtější závěr Race to Dubai všech dob.
Odborníci dávají na vítězství v Race to Dubai Fleetwoodovi šanci 73%, Rosemu 24% a Garciovi 3%.

Hřiště Earth Jumeirah Golf Estates má par 72 a délku 7018 metrů. Rekord hřiště 62 ran ustanovil před pěti lety Justin Rose.

Dotace turnaje je 8 milionů dolarů, ze kterých na vítěze čeká 1,333 milionu.Loni zvítězil Matthew Fitzpatrick.

Deset hráčů konečného žebříčku si navíc rozdělí bonus 5 milionů dolarů. Vítěz získá 1,25 milionu, desátý 250.000.

Leaderboard

Odkazy:    Jumeirah Golf Estate    Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje   Race to Dubai

*