ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Rok plný zážitků: Paula Creamer se proletěla ve stíhačce

11.09.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Když má člověk otce, který létal se stíhačkami v americkém letectvu, dá se říci, že pak ve svém DNA nemá zakódováno příliš lásky k létání. Paula Creamer se ale stejně učila, jak se otevírá záchranný padák, pro případ, že by ho potřebovala. Když ve čtvrtek vzlétla v F-16, došlo jí, že to není žádná sranda. Strávila tak 65 nezapomenutelných minut ve stíhačce, kterou pilotovala kapitánka Kristin Hubbard, jedna z prvních žen, které se staly členkou Thunderbirds, týmu amerického letectva.

Hráčka se může pyšnit, že ví, co zažít přetížení 9.1 G, let ji sice vysílil, ale nadšení jí nechybělo. Creamer přirovnala svůj zážitek z letu k pocitu jaký má člověk, když si na něj sednou tři sumo zápasníci. “Bylo to naprosto skvělé, letěli jsme také hlavou dolů, rolovali a převraceli se, když bylo po všem, měla jsem strašný hlad,” vzpomínala hráčka na svůj nevšední zážitek.

Její otec, Paul Creamer, létal se stíhačkami v americkém námořnictvu a poté i u společnosti American Airlines. Bohužel musel práce zanechat kvůli zdravotním problémům, pramenícím právě z namáhavého zaměstnání. Stíhačka s Paulou Creamer odstartovala na letišti v Pittsburghu. Přes své levé rameno hráčka také viděla hřiště Oakmont, kde v červnu vyhrála U.S. Women’s Open.

Když se reportéři hráčky ptali, jestli pro ni bylo strašidelnější dělat kaskadérské kousky v F-16, nebo patovat na greenech Oakmontu, bez váhání odpověděla, že přibližovací úder na první a desátou jamku byl horší. “Tehdy jsem tam byla jen já sama, při letu jsem věděla, že mám s sebou experta.”

Creamer, která tento týden odstoupila z turnaje P&G NW Arkansas Championship, kvůli bolestem v jejím levém palci u ruky, s kterým podstoupila v březnu operaci měla,  když nastupovala do F-16, jediný skromný cíl. Nechtěla, aby jí bylo špatně. Svou misi nakonec splnila a podle svých slov by neváhala letět znovu.

Letošní rok byl pro Creamer v celku pestrý, vyhrála svůj první major a absolvovala svůj první let ve stíhačce. Její nadšení z obou zážitků jen dokazuje, jak moc vyspěla po své anabázi s nemocným palcem. „Bylo těžké si představit, že nebudu moc již nikdy hrát golf, nyní si všeho vážím daleko více.“Aneta Zárubová

 

Počet přečtení: 1 673
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017