Rok 2011 s Klárou Spilkovou

28.12.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

Klára Spilková

Klára Spilková má za sebou sedmnáct let života a první rok profesionální kariéry. Pojďme se podívat, jak ten rok vypadal.  Předkládáme  videorozhovor, ve kterém odpovídá na naše dotazy k uplynulé sezóně, potom souhrn turnajů, které absolvovala v letošním roce a  nakonec statistiky letošních turnajů.
Odkazy vedou k článkům na Golf.cz, které jednotlivé události popisují.

Listopad 2010
Profesionální kariéra začala o pár měsíců dříve. V listopadu 2010 prošla předkvalifikací ve španělské Murcii , v prosinci na stejném hřišti prošla závěrečnou kvalifikací a stala se, ještě jako amatérka,  řádnou hráčkou Ladies European Tour.  O pár dní později přestupuje k profesionálů a stává se členkou české PGA.

Březen  2011
První přípravný turnaj, v rámci přípravy s Pavlem Ničem, Terre Blanche Ladies Open absolvuje v sérii LET Access v březnu 2011.
Prvním profesionálním turnajem v rámci  LET byl Lalla Meryem Cup v marockém Agadiru. Spilková v turnaji zazářila a obsadila fantastické 7. místo.  Získala také první větší odměnu ve výši 9.132 Eur.

Duben 2011
Na třetí turnaj se v půlce dubna vrací do Francie, kde v Ciboure hraje La Nivelle Ladies Open z nižší  série LET Acces. Velmi dobře obsazený turnaj je  úspěchem,  získává třetí místo za domácím Caudal a Maisongrosse.
Klára se v druhé půlce dubna objevuje v České televizi jako host pořadu Studio 24.

Květen 2011
Čtvrtým turnajem je Turkish Ladies Open v tureckém Beleku Turkish Ladies Open, ve kterém obsadila 11. místo.
Přicházejí tři turnaje za sebou, ve kterých neprošla cutem:   Unicredit Ladies German Open  v Mnichově,   Allianz Ladies Slovak Open na slovenských Tálích  a …

Červen 2011
… Deloite Ladies Dutch Open, kde byla po prvním kole vyřazena pro výsledek +15 v prvním kole.  “Bylo toho na mě hodně” uvedla tehdy Spilková v rozhovoru s naší redaktorkou.
Po Swisss Ladies Open ve švýcarském  Ticinu,  zkráceném na tři kola, kde skončila na 54. místě si Klára udělala padesáti denní prázdniny.

Srpen 2011
Po prázdninách odjela Klára do Irska, kde v Killeen Castle na Ladies Irish Open neprošla cutem.

Září 2011
Září bylo na turnaje nejbohatší, Spilková absolovala čtyři.
Na Uniqa Ladies  Golf  Open v rakouském Wiener Neustadtu dosáhla na skvělé 17. místo s výsledkem -2.
A je tady zlatý hřeb sezóny, první turnaj Ladies European Tour na českém území.  Raiffeisen Prague Master v domácím prostředí absolvovala Spilková excelentně. S výsledkem -7  skončila na 9. místě, druhém nejlepším umístění sezóny.
Další víkend hraje Open de Espaňa Femenino. V La Quintě  hrála celkem +7 a skončila na dobrém 38. místě.
Na Lacoste Ladies Open de France neprošla cutem.

Říjen 2011
Spilková odjíždí na jih Itálie. Na Sicilian Ladies Italian Open zahrála dvě zcela odlišná kola. První kolo 69 úderů, jeden z nejlepších výsledků sezóny a druhé  82 úderů, druhý nejhorší výsledek sezóny. Neprošla cutem  a předčasně se vrátila domů.
Druhý listopadvý turnaj, Szuhou Ladies Open absolvuje v daleké  Číně. Po dvou výborných kolech (70,70), kdy aspirovala na Top 20 zahrála ve třetím 78 a spadla na konečné 51. místo.

Prosinec 2011
Spilková má již zajištěnou kartu na další ročník LET. V posledním turnaji sezóny Omega Dubai Ladies Masters hrála celkem +4 a skončila na 48. místě. V Dubaji oslavila Spilková teprve 17. narozeniny.

Ze sedmadvaceti turnajů programu Ladies European Tour absolvovala  Spilková absolvovala čtrnáct a k tomu přidala dva turnaje LET Acces.