ROCCO MEDIATE SE PROTRÁPIL K VÍTĚZSTVÍ

29.04.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené

Relativně snadné vítězství si odnesl Rocco Mediate z Greater Greensboro Chrysler Classic, když ve větrném počasí dokázal vzdorovat pronásledovatelům. Neméně úspěšný byl i Sergio Garcia na domácí půdě, když zvítězil v Canarias Open de Espaňa.Až nečekaně snadno si se všemi svými pronásledovateli poradil Rocco Mediate, který vstupoval do posledního kola turnaje Greater Greensboro Chrysler Classic z prvního místa. Prořídlé startovní pole dávalo šance na prvenství mnoha golfistům, ale nejlépe se s ní popral právě Mediate. Ve větrném počasí nedělního závěrečného kola sice nedosáhl na nějaký skvělý výsledek – hrál 71, ale i to mu stačilo na odstup tří ran oproti druhému v pořadí Markovi Calcavecchiovi. Rozhodující náskok si Rocco vypracoval hned v úvodu posledního kola, když zahrál dvě birdie na páté a šesté jamce na což Calcavecchia nedokázal odpovědět. Na těžkém hřišti ve Forest Oaks se nakonec Mediate dokázal “protrápit” ke svému pátému vítězství na PGA Tour a vítězné sumě 684 tisíc dolarů. Druhý skončil již zmiňovaný Calcavecchia, který neměl sílu vzdorovat a v závěru již očividně rezignoval. Vyrovnal však rekord v nejnižším počtu puttů za čtyři kola – 93, což je trochu zavádějící neboť zahrál pouze 50 procent greenu v regulaci. Vypadalo to, že má více trápení s poletujícím pylem, který mu očividně nesvědčil. I tak odrazil nápor třetího v pořadí Chada Campbella, který své šance na lepší umístění “utopil” v neproměněných puttech. Na třetím místě skončil také Jonathan Byrd, který se sem propracoval díky výbornému výkonu v posledním dni – 66 ran.

Výsledky:

1. Rocco Mediate (68-67-66-71) -16

2. Mark Calcavecchia (65-69-69-72) -13

3. Chad Campbell (67-72-66-73) -10

3. Johathan Byrd (72-71-69-66) -10

Dvaadvacetiletý mladík Sergio Garcia si počínal nejúspěšněji před domácím publikem, když dokázal zvítězit na Canarias Open de Espaňa, turnaji zahrnutém v evropské PGA Tour. Sergio se trápil a v nervózním posledním dni se v jednu chvíli zdálo, že odhodlaní pronásledovatelé ho z trůnu sesadí. Avšak birdie na 14 a 16 jamce mu pomohly k znovuonovení dostatečného náskoku a posléze i k titulu samotnému. Pro Garciu byl o to cennější, neboť byl první na domácí půdě. Carl Pettersson, vítěz Algarve Open z minulého týdne, se v jednu chvíli dostal až na rozdíl jediné rány k Sergiovi, avšak jeho míček našel vodní překážku na 15.jamce a poslední dvě jamky se mu také nepovedly – podtrženo a sečteno – nakonec až čtvrtý. Na druhé místo se nakonec propracoval Ital Emanuele Canonica, který si tak zajistil hrací kartu PGA i pro příští rok. Třetí skončil Greg Owen z Anglie.