Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Rickie Fowler: Mám na to vyhrát major!

07.01.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Interview, Novinky, Rozhovory
A A A

2015 U.S. OpenRickie Fowler (27), aktuálně šestý nejlepší golfista světa, se rozpovídal o tom, jaké jsou jeho pocity z nadcházejícího turnaje na Havaji. Jaké jsou jeho ambice? A s jakým cílem vstoupil do roku 2016?  

Ti nejlepší světoví golfisté od čtvrtka 7. ledna 2016 rozehrají další ze série turnajů PGA Tour. Tentokrát se sejdou na Havaji na eventu Hyundai Tournament of Champions.

Poprvé hrál Rickie Fowler na tomto turnaji před třemi lety. „Je skvělé být zase zpátky. Řekl jsem si, že už bych tento turnaj měl zařadit pevně do svého programu na každý rok“.

Rickie Fowler

Hyundai Tournament of Champions se již od roku 1999 koná v resortu Kapalua na ostrově Maui na Havaji, kde teploty i v lednu atakují třicítky. Když zde Fowler hrál v roce 2013 poprvé, skončil šestý. A na jeho zatím posledním turnaji na PGA Hero World Challenge ukořistil rodák z Kalifornie třetí místo. A možná i to je důvod, proč má před začátkem eventu na Maui velká očekávání.

„Na tomhle hřišti hraji rád, půjdu si to užít, ale samozřejmě, že chci hlavně vyhrát. K tomu ale bude potřeba hrát více než dobře, abych dokázal porazit nejlepší hráče světa – Jasona Daye, Roryho McIlroye nebo Jordana Spiethe“.

Právě o rivalitě mezi těmi nejlepšími hráči říká: „Je to motivace vidět kamarády, a zároveň nejlepší světové golfisty, vyhrávat důležité turnaje, protože na hřišti chce každý nakopat tomu druhému zadek. Ale po turnaji si zajdeme posedět, a všechno je zase v pohodě.“

Co má Rickie Fowler v plánu udělat pro to, aby letošní rok byl pro něho ještě lepší než ten loňský, zatím nejúspěšnější v jeho kariéře? I v tom má jasno – především zlepšovat hru wedgemi na vzdálenost do 150 yardů. „To je klíčová záležitost, protože pokud dokážete zahrát míček blíž k jamce, znamená to zároveň i větší šanci na birdie a tím i lepší výsledky ve skore kartě!“

Letos se chce Fowler soustředit především na majory. Masters, první ze čtyř velkých turnajů, se koná již v dubnu v americké Augustě, která patří k Fowlerovým oblíbeným hřištím. Augusta je také jediné hřiště, na kterém se tento turnaj hraje každý rok. Ostatní majory svá místa konání každý rok mění. Jak se tato rotace Fowlerovi a jeho hře zamlouvá? „V srpnu se koná PGA Championship na hřišti Baltusrol, které je vedle Augusty jediné, na kterém jsem už někdy hrál“.

„Pokud už se hráč chystá na nějaký turnaj kategorie major,“ říká Fowler: „Musí se naučit hlavně  proměňovat krátké putty. Svou hrou musí být schopen konkurovat ostatním!“

Co se týká major turnajů, byl pro Fowlera zatím nejúspěšnější rok 2014, kdy se ve všech čtyřech turnajích umístil v první pětce. Loňský rok již pro něho tak šťastný nebyl – dvakrát skončil na děleném třicátém místě, a jednou dokonce neprošel cutem. Letošní rok prý ale bude mnohem úspěšnější.

A víte, jak definuje Rickie Fowler úspěšný rok? „Vyhrát alespoň jeden major“.