ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Retro: Červenec 1994 aneb Psalo se před 20 lety

24.07.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Pojďme se vrátit v čase o 20 let zpět. V jakých souvislostech se v červenci 1994 psalo o golfu? V Mostě se finišovalo s prvními jamkami, byl založen Golf Club Luby, Nick Price vyhrál Open Championship a John Daly obvinil své kolegy na tour, že berou drogy.

Česko

Golfové hřiště v Mostě se nachází v oblasti rekultivované Velebudické výsypky. Na ploše dvanácti hektarů se dokončuje prvních šest jamek (devítka byla znormována v roce 1999). Ty jsou sice krátké – čtyři s parem 3 do 160 metrů a dvě s parem 4, délkou 190 a 300 metrů z modrých odpališť, ale zato hodně široké. Jamky č. 4 a 5 se navíc kříží.

Golf Club Luby byl založen 26. červenec 1994 formou občanského sdružení. Na ploše 25 hektarů se od června buduje devítijamkové hřiště.

Na mezinárodní mistrovství, které se uskuteční 17. až 20. srpna v Karlových Varech, přijede zmřit síly s domácí špičkou 50 cizinců (40 mužů a 10 žen) z Řecka, Finska, Německa, Švédska, Anglie, Nizozemska, Itálie, Rakouska, Slovinska a USA.
Tituly mistrů České republiky v dráhovém golfu na dvanáct okruhů v Brně získávají Milan Lipmann z Chomutova a Anděla Perglová z Dianu Praha.

Svět

Nick Price ze Zimbabwe se ve skotském Turnberry stává vítězem 123. British Open s dotací 1,6 milionu dolarů. Nedělní závěrečné čtvrté kolo absolvoval 66 údery a celkem potřeboval k vítězství 268 úderů. Na druhém místě končí Švéd Jesper Parnevik (269) a třetí příčka patří Fuzzymu Zoellerovi z USA (271). Vedoucí příčku ve světovém žebříčku si stále, i když již jen s malým náskokem, udržuje Greg Norman z Austrálie.

Americký profesionál John Daly obviňuje kolegy z toho, že berou kokain a další drogy. „Policie by se měla tímto problémem vážně zabývat,“ řekl. Sám Daly, mistr USA z roku 1991, absolvoval léčbu závislosti na alkoholu. Přimlouval se rovněž za to, aby byl v profesionálním golfu zaveden podobný systém kontroly užívání nedovolených preparátů jako v americkém fotbale a profesionálním basketbalu.

Prášek umletý z kari koření zkouší jako účinnou zbraň proti žížalám devastujícím golfová hřiště tým britských vědců, které si najal Královský golfový klub. Nová metoda využití indického koření je podle nich ekologicky zcela neškodná. Kari vyhání žížaly na zelenou trávu, odkud mohou být snadno sesbírány. Podobné účinky má údajně také prášek z hořčice.

.

Počet přečtení: 1 492
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017