Retro: Září 1994 aneb Psalo se před 20 lety

11.09.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Pojďme se vrátit v čase o 20 let zpět. V jakých souvislostech se v září 1994 psalo o golfu? Středem pozornosti se staly Mariánské Lázně, byl zrušen jeden domácí turnaj a osmnáctiletý Tiger Woods vyhrál US Amateur jako nejmladší hráč historie.

Česko
Pořadatelský Praha Karlštejn Golf Klub oznámil, že neuspořádá Longest drive – neoficiální mistrovství světa v nejdelším odpalu. Důvodem byly finanční problémy hlavního sponzora.

Akciová společnost Golf Resort Karlovy Vary oficiálně vznikla 20. září 1994 s předmětem podnikání koupě zboží za účelem jeho dalšího prodeje a prodej.

Zájem o členství v mariánskolázeňském Golf Clubu převýšil možnosti, a tak výbor začal pečlivě zvažovat nové přihlášky. Zvažovala se sportovní zdatnost zájemce i jeho společenská přijatelnost. „Nemáme totiž zájem o nějaké bohaté snoby,“ prohlásil zástupce klubu Zdeněk Vilímek.

Svět
Osmnáctiletý talent amerického golfu Tiger Woods vyhrál na TPC Sawgrass na Floridě jako nejmladší hráč historie prestižní US Amateur (v roce 2008 ho překonal Danny Lee, který byl o šest měsíců mladší – pozn. aut.).

První Presidents Cup se odehrál 16. až 18. září na hřišti Robert Trent Jones Golf Club v americké Virginii. Domácí tým pod vedením nehrajícího kapitána Halea Irwina porazili mezinárodní tým kapitána Davida Grahama 20:12.

John Daly oznámil, že si dá až do konce roku od profesionálního golfu dobrovolně pokoj kvůli „duševním a psychickým problémům“. Potvrdil to i komisař PGA Tour Tim Finchem, který prozradil, že Dalyho rozhodnutí přišlo po „dlouhých a složitých jednáních“.

Ve věku 78 let zemřel 23. září Američan Carl „Jerry“ Barber, který se do podvědomí diváků zapsal především jako vítěz PGA Champonship 1961 a ve stejném roce získal titul Hráč roku na PGA Tour. Barber pocházel z devíti dětí a vyhrál 13 turnajů.

 

.