DRFG – left
DRFG – right
DRFG – top

Retro: Květen 1994 aneb Psalo se před 20 lety

13.05.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Golf Hrádek

Pojďme se vrátit v čase o 20 let zpět. V jakých souvislostech se v květnu 1994 psalo o golfu? Vzniká klub Erpet, vítězí hráči jako Martina Dorníková, Ondřej Trupl a Jan Juhaniak. Jack Nicholson je zproštěn obžaloby za rozmlácení auta golfovou holí.

Česko

V Hrádku u Nechanic začínají práce na devítijamkovém hřišti, které se nachází v areálu anglického parku ve zvlněné malebné krajině dvanáct kilometrů od Hradce Králové. Investorem je společnost Golf Hrádek s.r.o., projektantem Ing. Bohumil Puchýř.

Zakládá se Golf Club Erpet Praha, který sice nedisponuje vlastním venkovním hřištěm, ale udržuje si dobrou spolupráci s Golfovým klubem Líšnice. Společnost Erpet si pronajme halu ve sportovním areálu SK Smíchov, kam nainstaluje golfové trenažéry.

Z tiskové konference: Od 13. do 16. října se na hřišti v Mariánských Lázních uskuteční druhý ročník turnaje Chemapol Trophy, který je zařazen do nejvyšší série profesionálního golfu PGA Volvo Tour a jako jediný má právo nosit označení Czech Open, což je visačka nejprestižnějšího turnaje v zemi.

Ministr zemědělství Josef Lux: “Jsem velmi rád, že představy, že budeme dovážet levné potraviny a z českých polí naděláme golfová hřiště, jsou minulostí a považovány za hloupý vtip.”

Ondřej Trupl a Martina Dorníková vítězí na golfovém turnaji hotelu Panorama na hřišti v Praze – Motole. Startovalo 96 hráčů. Výsledky – muži: 1. Trupl (Praha) 155 úderů, 2. Němeček (Štiřín) 158, 3. Nič (Praha) 160. Ženy: 1. Dorníková (Šilhéřovice) 161, 2. Křenková (Praha) 170, 3. Dvorská (Ostrava) 173.

Jan Juhaniak vyhrává profesionální turnaj v Olšových Vratech u Karlových Varů, když rozehrávce poráží Jiřího Jandu. Turnaj PGA Open absolvovalo 29 profesionálů. Výsledky: 1. Juhaniak 148 – po rozehrávce (74,74), 2. Janda 148 (73,75), 3. Čechovský 150 (76, 74).

Zahraničí

Australan Greg Norman triumfuje na Players výkonem 264 úderů (-24), což je dodnes nejlepší výkon historie turnaje. Světová jednička získala finanční odměnu 450 tisíc dolarů z celkové dotace 2 500 000 dolarů.

Americký herec Jack Nicholson je zproštěn obvinění z vandalismu a útoku. Soudce uznal, že žalobce Robert Blank si rozmlácení předního skla svého vozidla a zdemolování střechy golfovou holí, jak to Nicholson provedl při zastavení u nejbližšího semaforu, plně zasloužil.

Vysoký představitel Bílého domu David Watkins rezignuje poté, co vyjde najevo, že spolu s dalšími dvěma členy prezidentova personálu použil v úterý k výletu na golfové hřiště poblíž Washingtonu jeden z prezidentských vrtulníků.

Norman si udržuje jasné vedení ve světovém žebříčku před Britem Nickem Faldem. Třetí je Nick Price ze Zimbabwe před Bernhardem Langrem z Německa a teprve pátý je nejlepší Američan Fred Couples.

 

.

.

Počet přečtení: 1 499
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017