ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Retro: Duben 1994 aneb Psalo se před 20 lety

17.04.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Pojďme se vrátit v čase o dvacet let zpět. V jakých souvislostech se v dubnu 1994 psalo o golfu? Byly to časy, kdy frontman skupiny Nirvana Kurt Cobain spáchal sebevraždu, zemřel herec Rudolf Hrušínský a hokejová Olomouc slavila nečekaný ligový titul. Je však neuvěřitelné, jak člověk zapomíná i věci, které se týkají jeho oblíbených greenů.

Česko

První plná sezona startuje na osmnáctce na Karlštejně. Jedná se o první české hřiště postavené moderními technologiemi. Areál v roce 1990 údajně patřil společnosti Citadela, která iniciovala jeho výstavbu. O rok později majitelé založili firmu Praha Karlštejn Golf Klub, kterou v roce 1992 zakoupila skupina švýcarských podnikatelů sdružených ve společnosti Karlstein Golf AG.

V Karlových Varech je začátkem dubna podepsána významná smlouva mezi úřadem města a akciovou společností Golf Karlovy Vary o pronájmu golfového areálu společnosti na dvacet let. Zabránilo se tak vypsání výběrového řízení a tím i neuváženému způsobu využití golfového areálu v Olšových Vratech.

Žádost karlovarského Golf klubu o umístění Lva z městského znaku na klubové keramické půllitry zamítá Rada města Karlovy Vary. Lev naopak může být vytištěn na program a pozvánky na soutěž v akrobatickém rokenrolu s mezinárodní účastí. Podle rozhodnutí rady jde totiž v tomto případě o prezentaci města, a nikoliv o komerční záležitost jako u půllitru.

Mistr republiky v golfu Roman Pientka z GC Šilheřovice vyhrává koncem dubna dvoukolový golfový turnaj o Zámecký pohár na domácím hřišti u Ostravy výkonem 158 ran před Janem Moučkou z PGC Ostrava (159). V soutěži žen vítězí Vladimíra Polášková z PGC Ostrava (219) před Miladou Staňkovou (222) ze stejného klubu.

Novinářská obec je na nohou. Koncem dubna se objevuje zpráva, že v úterý 3. května se od 11 hodin v hotelu Atrium uskuteční tisková konference firmy Teleaxis u příležitosti golfového turnaje zařazeného do série PGA Volvo Tour (dnešní European Tour). Turnaj se má hrát na podzim v Mariánských Lázních.

Zahraničí

Teprve podesáté v historii na Masters vítězí zahraniční účastník. V 58. ročníku je nejlepší osmadvacetiletý Španěl Jose María Olazábal. „Je to největší den v mém životě,“ říká po turnaji šťastný vítěz a inkasuje šek na 360 000 dolarů. Druhé místo překvapivě obsazuje neznámý Tom Lehman z USA a třetí končí jeho krajan Larry Mize, který tuto soutěž vyhrál v roce 1987.

Třetí albatros v historii Masters užaslým divákům předvádí Američan Jeff Maggert. Fantastická druhá rána na paru 5 se mu povede ve finálovém kole na třinácté jamce, což je třetí dějství náročného Amen Corner, který začíná na jedenáctce a obsahuje i náročný par 3 přes potok.

Australský golfista Greg Norman si udržuje bezpečně první místo ve světovém žebříčku nejlepších hráčů před Angličanem Nickem Faldem a Nickem Pricem ze Zimbabwe.

Miláček davů Lee Trevino vyhrává Senior PGA Championship v PGA National Golf Clubu na Floridě. Vedoucí hráč po třech kolech Raymond Floyd ve finále kolabuje a tři jeho údery končí ve všudypřítomné vodě.

Dne 12. dubna 1994 spatří v australském Fremantle světlo světa Oliver Goss. V roce 2014 získá stříbrný pohár pro nejlepšího amatéra na Masters.

.

Počet přečtení: 1 415
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017