Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

RETIEF GOOSEN – EVROPSKÝM HRÁČEM ROKU 2001

19.12.2001 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Fantastický rok plný nových příjemných pocitů prožil Jihoafričan Retief Goosen, který získal prestižní ocenění Hráč roku 2001 evropské PGA Tour, kterou uděluje Asociace golfových žurnalistů, televizí a rádií.

Na letošní sezónu bude Retief Goosen určitě vzpomínat rád. Jak by ne, když do kolonky „Důležité události“ může vepsat hned několik vele-důležitých informací: předně svou dubnovou svatbu s přítelkyní Tracy, první vítězství na major turnaji, nejvyšší místo na Order Of Merit (European PGA Tour) a nyní i titul evropský Hráč roku 2001.
„Je to má desátá sezóna na evropské tůře a konkurence je čím dál tím silnější. O to více si vážím toho, že jsem získal jak Order of Merit, tak i prestižní ocenění Hráč roku. Stále mám však oproti Montymu co dohánět“, směje se sympatický Jihoafričan. Ve svých 32-ti letech je ve skvělé formě, kterou prokázal na letošním US Open v Tulse, když v play-off porazil Marka Brookse. Na evropské Tour se mu podařilo získat titul hned dvakrát a to na Scottish Open a Open de Madrid. Společně se svým kolegou a přítelem Ernie Elsem pak dokázal vyhrát tradiční World Cup v japonské Gotembě.
„Začínal jsem sezónu s předsevzetím dostat se do první desítky, ale takovýto úspěch jsem nečekal“, říká upřímně Goosen. Jeho příjmy se v tomto roce vyšplhaly až k hranici 2.5 milionu dolarů. Inu, Tracy musí mít radost.
Goosen se ke golfu dostal zásluhou svého otce (hcp 10) v necelých jedenácti letech. Z jeho amatérských let je známa historka o zasažení bleskem, které nechalo mladého hráče s jistými zdravotními potížemi po několik následujících let. Zranění se mu nevyhnulo ani v pozdějších letech, kdy v roce 1999 spadl na sjezdovce ve Švýcarsku a zlomil si levou ruku. Nicméně se dokázal zotavit a dnes patří ke světové špičce. Na světovém žebříčku obsadil v tomto roce deváté místo. Můžeme s jistotou říci, že pro Jihoafričana Retiefa Goosena byl rok 2001 tím nejúspěšnějším v jeho dosavadní kariéře.