Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Reprezentace se vrátila ze zimního kempu ve Španělsku

31.01.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Český reprezenační výběr absolvoval první týdenní zimní tréninkový kemp ve španělské Almanzoře. Osmnáct hráčů se zde připravovalo na příchozí sezónu pod vedením kouče české reprezenace Keitha Wiliamse a kapitána národního týmu Mikuláše Ordnunga. Reprezentace se ze Španělska vrátila v sobotu. O pobytu informuje kapitán Mikuláš Ordnung.

V sobotu 29. ledna se vrátil osmnáctičlenný reprezentační výběr všech věkových kategorií z prvního přípravného sedmidenního zimního kempu, který se uskutečnil ve španělsém resortu Desert Springs v pouštní oblasti Almanzora (cca 1 hod jízdy od letiště Almeria).

Tato oblast je známá jako místo s nejnižším množstvím srážek v celé Evropě a proto je vhodnou destinací pro golfovou přípravu v zimních měsících kdy i oblasti jako např. Costa del Sol se vyznačují chladným a deštivým počasím. Počasí bylo celý týden bez srážek s nejvyššími teplotami 15-17 stupňů. Hráči byli ubytováni v dvouložnicových apartmánech přímo u hřiště, treningové zázemí je designováno pro sportovní přípravu a sestává z velkého pitch/chip greenu, tvarovaného putting greenu a krytého driving range s travnatými i rohožkovámi odpališti. Kvalita ubytování a služeb v resortu s anglickým managementem je na velmi dobré úrovni.

Desert Springs je oficiálním zimním přípravným střediskem Anglické golfové unie a Waleské golfové unie. Ve stejném termínu se zde připravoval i devítičlenný waleský ženský tým. Celodenní program byl využit bezezbytku (denní světlo 8-18 hod) a měl následující podobu:

 • 7:30 (ještě za tmy) ranní běh, rozcvička, strečink
 • 9:00 – 13:00 trening skupina A (9 hráčů), hra na hřišti skupina B (9 hráčů)
 • 13:00 – 18:00 trening skupina A (9 hráčů), hra na hřišti skupina B (9 hráčů)
 • 19:30 vyhodnocení výsledků a večeře

  Trening s Keithem Williamsem byl zaměřený zejména na techniku ve všech oblastech hry – dlouhé rány, krátká hra a puttování. Všichni hráči a hráčky projevili velmi dobrou morálku a až na drobné zdravotní problémy ke konci kempu (Tintěra zápěstí, Nechanická rameno) maximálně využili dobré treningové podmínky.
  Kvantitativně je možno vyjádřit treningový objem jako odehraných 7×18 jamek (systém na rány a power stabelford hodnotící zejména přesnost odpalů a ran do greenu), cca 15 hod nácviku krátké hry a puttování a cca 2000 odpálených míčků při dlouhé hře.
  Kemp se uskutečnil pod vedením Head Coache ČGF Keitha Williamse a kapitána reprezentace Mikuláše Ordnunga. Kádr obsahoval následující hráče a hráčky: Michal Čepelák, Miroslav Holub, Tomáš Kamas, Jiří Korda, Rudolf Nechanický, Marek Nový, Martin Pospíšil, Martin Příhoda, Petr Strýček, Roman Svoboda, Lukáš Tintěra, Silvie Dittertová, Sandra Jantová, Zuzana Mašínová, Edita Nechanická, Katka Růžičková, Marie Šebestová a Tereza Vavrušková.

  Příští treningový kemp se uskuteční opět v Desert Springs v termínu 22.2.-2.3. a bude již zaměřen hlavně na herní stránku, course management a strategii. Kempu se zúčastní 15 členů širší reprezentace.

  [Gallery not found]