Rekordman Fasth se vrátí do Česka

01.03.2014 | Pavel Poulíček - Czech Masters | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Niclas Fasth

Švéd Niclas Fasth přijede na svůj šestý turnaj European Tour na území České republiky. Je to absolutní rekordman mezi všemi přihlášenými hráči na Czech Masters. Startoval už v roce 1994 na Chemapol Trophy v Mariánských Lázních. Nejlépe dopadl v roce 1997 v Karlštejně. Skončil druhý za Bernhardem Langerem. Pak si zahrál také v Čeladné.

Fasth pozná na Albatrossu čtvrté české hřiště. Je mu 41 let, ale už se dá považovat za legendy evropské tour. Získal na ní šest titulů. Na British Open v roce 2001 skončil druhý za Davidem Duvalem. O rok později se dostal do rydercupového týmu, který v Anglii porazil Spojené státy. Za dvacet let profesionální kariéry vydělal více než 10 milionů eur. V této statistice patří mezi nejbohatší aktivní hráče na European Tour, proto spadá do kategorie golfistů, kteří mají výjimku a mohou se účastnit turnajů i bez oficiální hrací karty.

Do stejné kategorie patří další přihlášený euro multimilionář Richard Green. Trojnásobný vítěz z evropské tour dává v posledních letech přednost turnajům v rodné Austrálii, kde v roce 2004 dokonce dominoval celé sezoně a vyhrál australské Masters. Vedle golfu se věnuje rychlým autům. Vlastní závodní porsche, se kterým jezdil australskou Grand Prix na okruzích.

D+D Real Czech Masters se uskuteční 21. – 24. srpna na hřišti Albatross u Prahy.

Odkazy: … Stránky Niclas Fasth …  Facebookprofil na European TourStránky Czech Masters

 

.