Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Referendum o golfu v Klánovicích – výsledkem je NE

07.11.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

volici_prevKlánovičtí občané řekli v místním referendu jednoznačně ne golfu v Klánovickém lese. Výsledek 1.211 Ne ku 275 Ano určitě udělal radost odpůrcům golfu.

Těm, kteří chtějí na původní místo vrátit předválečné, komunisty zrušené golfové hřiště výsledek určitě vyryje další vrásky na čele. Snaha o obnovení hřiště však zcela jistě nekončí. Výsledek referenda je závazný pro Městskou část Klánovice, nikoli pro Magistrát Hlavního Města Prahy a Lesy České republiky.

V klánovické škole, kde se referendum konalo, jsme setrvali zhruba hodinu. Z malého vzorku voličů, kterých jsme se zeptali jak hlasovali a jak nahlížejí na golf v Klánovicích byla bohužel většina názorů negativních. Vynecháme jednoslabičné odpovědi ne a uvedeme několik příkladů:

Mladá žena: „Hlasovala jsem pro výstavbu, jelikož golf hraji a myslím si, že to prospěje obci. Spousta aktivit co tu měla být se zastavila“

Mladý muž: „Hlasoval jsem proti, protože les jsou plíce Prahy a golfových hřišť v okolí už je dostatek“

Žena středního věku: „Hlasovala jsem proti, golfu je tady hodně, například ve Mstěticích“

Muž středního věku: „Samozřejmě jsem hlasoval ne. Já tady bydlím už od roku 40 a ten golf tady moc neexistoval. A tu lumpárnu co tady s tím provedli nepodporuju.“

Starší dvojice: Dáma: „Golf v Klánovicích nám nevadí.“ Pán: “ golfisté jsou jediní, kteří tady přírodu mohou udržovat“.

Statistika referenda:

2.407 oprávněných voličů
1.506 odevzdanch lístků
1.487 platných lístků
275 hlasů pro
1.211 hlasů proti