Rána pro Nica Schellonga – Shot for Nico

01.09.2018 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Nicolas Schellong

Nicolas Schellong

(ČGF) Neviděli jste jméno Nicolas Schellong dlouho na žádném leaderbordu? Člen reprezentačních výběrů poskytl ČGF vyjádření v souvislosti se svým zdravotním stavem. Současně se rozjela akce „Rána pro Nica“, která chce podpořit nadějného golfistu a kamaráda jeho v náročném boji.

Nicolase Schellonga si loni na podzim vybrala prestižní University of Washington, kde se měl v těchto dnech hlásit jako „freshman“ univerzitního golfového týmu. Jenže Nico na rozdíl od řady svých vrstevníků na studia nemohl dorazit – po prvotních drobných potížích, které se postupně zhoršovaly, mu bylo totiž diagnostikováno onkologické onemocnění míchy.

Z informací o Nicově zdravotním stavu vyplývá, že následné svalové a nervové ochabnutí dolních končetin způsobilo, že aktuálně je Nico – věříme, že pouze přechodně – připoután na vozík. Aktuálně prochází velmi náročnou onkologickou léčbou a my všichni věříme, že Nico v tomto nejdůležitějším turnaji jeho dosavadní kariéry vybojuje co nejlepší výsledek. Tak, jak jsme u něho byli zvyklí na golfových hřištích.

ČGF se tímto alespoň na dálku přidává k podpoře skvělého kluka a vyzývá všechny spoluhráče a kamarády nejen z golfového života, aby neváhali Nicovi napsat, zavolat, či ho jakoukoli formou psychicky podpořit. Třeba i čerstvě rozjetou akcí “Rána za Nica”, kde prostřednictvím sociálních sítí a především na  facebooku můžete Nicovi poslat krátké video s vaším oblíbeným úderem a zdravicí.

.

Rány pro Nica Schelllonga: