ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Q-School LPGA bude příště obtížnější

18.11.2017 | Boris Šetina | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Logo_LPGA_QSeriesZanedlouho proběhne poslední kvalifikační fáze pro vstup do LPGA 2018 – Qualifying Tournament Stage III. V něm budou naše profesionálky Spilková a Vlčková bojovat o vstup do nejvyšší světové ženské soutěže.

Letos budou hrát na dvou hřištích pět kol, s cutem pro 70 hráček po čtvrtém kole. Tak tomu bude ovšem naposled.

Komisař LPGA Mike Whan oznámil podrobnosti o změnách v kvalifikaci příštího a dalších roků. Bude mnohem těžší dostat se do závěrečné kvalifikační fáze.

První dvě kvalifikační fáze Q-School LPGA zůstanou beze změn. Odehrají se na stejných místech ve stejnou dobu a jsou otevřené všem hráčkám.

Závěrečná třetí etapa bude nahrazena Q-series, osmikolovým turnajem hraným na dvou hřištích s titulárními sponzory a trojnásobně vyššími odměnami. Hráčky odehrají čtyři kola na jednom hřišti a skore se přenesou do dalších čtyř kol, pořádaných na druhém hřišti.

Startovní pole bude mít 108 hráček. Budou zde hráčky z 101. – 150. místa LPGA, hráčky z 11. – 30. místa Symetra Tour, 5 hráček žebříčku Golfweek/Sagarin College a 10 hráček z Top 75 Rolex Rankings. Zbytek bude patřit hráčkám z II. Fáze kvalifikace.

„Může se zdát, že to není velká změna,“ říká Whan. Ale za týden proběhne III. fáze, ve které zřejmě bude 80 – 85 hráček z druhé kvalifikace. Tipnu si, že v roce 2018 to bude někde mezi 25 – 30 hráčkami.

„Hvězdy projdou,“ míní Whan. „Ale většina hráček se zastaví na 2. stáži a bude rok hrát Symetra Tour.

Z Q-Series bude vydáno zhruba 45 karet se statutem podle umístění po osmi kolech.

*

 

Počet přečtení: 584
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017