ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Půvab ženského golfu

14.02.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

DvorakovaMarketa121Ženský golf  odjakživa stojí trochu ve stínu mužského. Výše dotací je diametrálně odlišná, divácký zájem na podobné úrovni. Profesionální golfistky a sportovkyně obecně  vydělávají zlomek příjmů svých mužských kolegů. Mají však oproti mužům  jedinečnou možnost vzbudit zájem o svoji osobu a svůj sport.  Tou je osobní půvab a krása, prezentovaná v médiích.  Pro mnohé z nich je to velmi důležitá složka kariéry. Zajišťuje pozvání na významné akce, pozornost diváků a médií.

Asi nejvíce je tento trend patrný v tenisu.  Některé tenistky se objevují více v tisku než na turnajích především proto, že umí kamerám a fotoaparátům nabídnou přitažlivější obraz než jejich sportovně úspěšnější, ale méně půvabné nebo svalnatější  kolegyne.  Zájem o ženské půvaby většiny mužského a značné části ženského obecenstva  využívají média ke zvýšená nákladu a sledovanosti zobrazováním těch hráček, které stvořitel obdařil zajímavým vzhledem.
Příkladem jsou  tenistky Anna Kurnikova, Ana Ivanovič,  Maria Šarapova, Maria Kirilenko, tyčkařka Allison  Stokke, plavkyně Estella Warren, Haley Cope a Amanda Beard (i když tady fotky v plavkách patří k těm pracovním), lyžařka Kristi Leskinen, krasobruslařka Tanith Belbin, akvabely Bia a Bianca Ferresovy a velké množství dalších.  Světová média  plní svými uměleckými i odvážnými  obrázky a videozáznamy. 

Golfistky nezůstávají pozadu. Matadorkami  tohoto žánru jsou především Američanka Natalie Gulbis, Američanka Paula Creamer, Australanka Anna Rawson,  Angličanka Johanna Head, Italka Sofie Sandolo a také Češka  Sandra Gal  (Mistryně České republiky na rány 2007), jejichž videa  a fotky v plavkách jsou na internetu nejčastější. Příklady jsou přiloženy k článku.

V našich zeměpisných šířkách zatím není taková medializace golfistek zvykem. Těžko jsou v médiích k vidění vůbec,  natož  v plavkách. Výjimkou je soutěž  MissGolf,  kde je promenáda v plavkách součástí soutěže.  

Pojďme se na obrázky přitažlivých golfistek podívat.

Krásné golfistky

Natalie Gulbis a Anna Rawson na přehlídkovém molu

Natalie Gulbis Blonďatá a sexy

Anna Rawson

Michelle Wie v reklamě

Anna Rawson podruhé

Sexy Natalie Gulbis

Paula Creamer

Trochu legrace nakonec

Počet přečtení: 7 489
Komentáře
 • Methy napsal:

  áááh bože…neni takhle náhodou Sandra Gal němka?

 • autor napsal:

  Kdepak Kejmle. Ani Valentýn, ani recese. Článek je o krásných golfistkách a basta. Nic víc, nic míň. O golfu jako sportu je zbytek tohoto webu. Fotky autora v plavkách na greenu by zvýšily tak akorát náklad dietologických a kuchařských příruček.

 • Kejml napsal:

  No doufam, že článek vychází pouze z recese k Valentýnu, protože golf je hlavně o sportu, i když si myslím, že fotografie pana autora v plavkach na grínu by taky zvýšila náklad:-)

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017