Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Psi na hřišti?

04.09.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Česká republika má z východoevropských zemí nejvyšší počet golfových hřišť. Více než 57 procent hráčů z tohoto regionu pochází právě od nás, ukázala to studie vypracovaná KPMG v roce 2006. Mimo to, že Češi jsou velkými milovníky golfu, jsou i vášnivými pejskaři. Patříme mezi největší kynologické velmoci s nejvyšším počtem psů na obyvatele. Podle odhadů u nás žije zhruba jeden až dva miliony psů. Přesná čísla neexistují, jisté je jen to, že psů stále přibývá. Pouze v Praze je oficiálně registrováno 86 tisíc psů, ve skutečnosti je jich ale několikanásobně víc.

Podle těchto informací se zdá, že zájem možnost brát si psa s sebou na hřiště by byl v České republice velký. Pokud máte psa a puká vám srdce, když jdete na golf a necháváte ho doma, je tu řešení. Jsou hřiště, kde vás se psem bez problémů pustí, jen si s sebou nezapomeňte vodítko a sáček na psí exkrementy. Zákaz vstupu psů na některých hřištích je kvůli bezpečnosti vaší a samozřejmě i té psí.

Logicky vzato byste ale asi na hřiště neměli vodit agresivní psy. Měli byste také zvážit, jestli vás váš čtyřnohý miláček při hře nebude příliš rušit a pokud máte Jack-Russell teriéra, dávejte si pozor, abyste nepřišli o míček. Tito psi míčky přímo milují. Na hřišti v Berouně například psy vítají, důkazem je můj kamarád, který si s sebou na kárce vozí svou krásnou pudlici.

Většině hráčů, které jsem potkala a kterých jsem se ptala na jejich názor na psy na hřišti, mi potvrdili, že jim rozhodně nevadí. Pozitivní přístup k pohybu psů po areálu hřiště mají i na Libouchci nebo na Nové Americe, tak to tam můžete se svým chlupáčem hned vyzkoušet.

Zajímavé také je, jak lze psa využít pro práci na hřišti, a to nemluvím o hlídání. Následující video dokazuje, jak můžou být pejsci chytří a na hřišti pomáhat. Zlatý retrívr pracuje na hřišti Whitetail v Charlestonu jako správce golfových kárek. Vždy, když dojedete s kárkou na parkoviště, vezme si od vás klíčky a ty odnese svým majitelům. Psi nás zkrátka vždycky překvapí.

Zlatý retrívr pracuje na hřišti

Aneta Zárubová