První turnaj LET v Česku bude na Albatrosu

15.06.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Aleš Buksa, Alexandra Armas, Stanislav Pros a Robert Klotz

První turnaj profesionální Ladies European Tour v České republice se opravdu bude konat na hřišti Albatross Golf Resortu u Prahy. Potvrdila to na středeční tiskovce v pražském hotelu Pyramida osobně výkonná ředitelka Ladies European Tour paní Alexandra Armas.  Turnaj nese název Prague Golf Masters. Magnetem turnaje pro české diváky bude účast naší nejlepší hráčky Kláry Spilkové.

Původní parametry turnaje se změnily. Dotace se z 350.000 eur snížila na 200.000 eur a místo konání se ze Zbraslavi přesunulo na Albatross. Turnaj bude tříkolový. Zářijový termín a název zůstávají stejné. Změny se již projevily na webu LET. Změna hřiště byla oficiálně zdůvodněna obecně lepšími podmínkami, které Albatros poskytl.

Které hráčky přijedou, neuměla Armas sdělit, protože na přihlášky je příliš brzo. Vyjádřila však naději, že hráčky se budou zvědavy na nové prostředí a budou se chtít rozehrát před Solheim Cupem. Termín je dobrý, očekává tedy kvalitní obsazení.

Specifikem turnaje bude dětský Pro-Am  ve kterém si děti zahrají s hráčkami Ladies European Tour.

Promotérem zůstává společnost Quirit Alfa pánů Prose a Buksy, která vlastní licenci. Pořadatelství i s rozpočtem 20 milionů korun přesunula na teplickou společnost Goram. Rozpočet potvrdil šéf Goramu Robert Klotz s tím, že zhruba polovinu rozpočtu již má zajištěnou.

Robert Klotz vysvětli také,  že z deseti  divokých karet, které pořadatel obdržel pro amatéry a profesionály jich pět předal  České golfové federaci a pět nechává pro hráčky, se kterými se jedná o účasti. Padla jména Jessicy Korda a sester Lendlových.

Česká golfová federace je partnerem akce a zajistí pro turnaj rozhodčí a dobrovolníky. Potvrdil to přítomný prezident ČGF Jan Jenčovský. O přidělení pěti právě obdržených obdržených divokých karet se na federaci ještě nejednalo, bude se teprve vytvářet nominační klíč. Padla však jména Vlčková, Růžičková, Krásová …

Za golfový resort Albatross deklaroval připravenost na akci pan Stanislav Cingroš.  Vstupné bude 350 kč, pro rodin 900 kč. Návštěvníky bude na hřiště bezplatně svážet shuttle ze Zličína. Na první kolo bude vstupné zdarma.

Orea Hotel Pyramida, ve kterém se tiskovka konala, bude oficiálním ubytovacím a stravovacím zařízením turnaje. Proběhne zde také úvodní players party. Ředitelem hotelu je golfista Zdeněk Hlinský.

Odkazy: … Albatross GRStránky turnajeLadies European Tour …  GoramČGF Orea Pyramida Hotel

.