První turnaj Czech Pro-Am

24.04.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Vyhra5

Vítěz Vít Šimek

Prvním turnajem ve Mstěticích odstartovala Czech Pro-Am Teaching Tour 2017. Sešlo se 28 profesionálů, 15 učňů (apprentice) a 43 amatérů. Na akci chyběli profesionálové, kteří ten samý den hráli na Zbraslavi kvalifikaci o tři karty na květnovou Challenge na Kuňce.

Výsledky se počítaly do kategorií  Pro, Apprentice, Amatéři, Družstva a Dvojice. Apprentice zároveň absolvovali zkoušku Playing Ability.

Z profesionálů zahrál suverénně nejlépe Vítek Šimek. Hrál čtyři birdie a dvě bogey, celkem 70 úderů (-2) a jako jediný se dostal pod par hřiště.
O čtyři rány zpět (+2) se umístila čtveřice hráčů: pořadatel turnaje Jan Juhaniak, Květoslav Strachota, Petr Štrougal a Jiří Němeček.

V kategorii Apprentice podal skvělý výkon a zaslouženě zvítězil Michal Kucharčík (+1) před Jiřím Filipem (+3) a Matti Erlebachem (+4). V této kategorii se ani trochu neztratila jedna ze dvou žen ve startovním poli Barbora Vejlupková. Na obtížném hřišti, kde pod par zahrál jediný profesionál, obsadila mezi patnácti hráči 5. pozici (+11).

Kategorii Amatéři vyhrál Robert Vačlena se 40 body stableford. Na druhé pozici se umístil Jiří Holomek (39 b), na třetí Jaroslav Spozdil (39 b).

Turnaji přálo počasí, bylo slunečno s teplotou na svetr. Jak je ve Mstěticích standardem, bylo hřiště skvěle připraveno.

Výsledková listina:     Pro      Apprentice     Amatéři

Stránky Czech Pro-Am Teaching Tour