Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Projekt ČGF „Hraj golf – změň život“ startuje 15. května

15.04.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

cgf_95shKorn(ČGF)  Téměř tři desítky novinářů se ve čtvrtek 15. dubna zúčastnily dlouho očekávané tiskové konference České golfové federace k projektu „Hraj golf – změň život“. Dnem „D“ aneb dnem zahájení největší mediální akce na podporu jednoho sportovního odvětví v České republice od roku 1989 bude 15. květen 2010. V tento den bude čtyřletá kampaň na získání 50 tisíc nových registrovaných golfistů v Čechách spuštěna. K jejímu úspěchu by měly pomoci i významné osobnosti sportovního, kulturního a společenského života, tzv. tváře kampaně. Jednou z nich bude i známý zpěvák Jiří Korn. Záštitu nad ambiciózním projektem ČGF převzaly Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a R&A.

 Jedním z hlavních motivů k zahájení projektu „Hraj golf – změň život“ bylo znovuzařazení golfu mezi olympijské sporty. „Český golf musí masivně rozšířit svou hráčskou základnu hlavně o děti a mladé lidi, chce-li pomýšlet na úspěch na olympijských hrách,“ řekl Michal Zahradníček, člen výboru ČGF a předseda Komise pro media a komunikaci. Současně zdůraznil, že čtyřletý projekt je největší soukromou investicí do jednoho sportu od roku 1989. Podle propočtů se totiž majitelé resortů a hřišť zapojených do projektu budou během příštích čtyř let na jeho realizaci podílet částkou minimálně 200 miliónů korun. Na otázku, co si  od toho majitelé hřišť slibují, Karel Čelikovský ze západočeských Hořehled odpověděl: „Mezi vlastníkem hřiště a klubem musí být symbióza. Jeden bez druhého se neobejdou, byť motivaci mají rozdílnou. Vlastníci si přejí více nových hráčů a větší ekonomický přínos, kluboví členové naopak co nejméně hráčů a stále volné hřiště. Sejít se musíme někde uprostřed. Od účasti v projektu očekáváme minimálně vrácení vložených prostředků. Pokud to tak po čtyřech letech opravdu bude, budeme spokojeni.“

Český golf má v současné době 146 klubů a 82 znormovaných hřišť. Majitelé jedenačtyřiceti z nich se zapojili do projektu, který fyzickým osobám, jež zatím nejsou registrovanými golfisty, umožní cenově velmi přístupnou výuku golfu prostřednictvím tzv. startovního balíčku. Startovní balíček v hodnotě 6.500 korun zájemce pořídí za pouhých 299 korun (děti a mládež do 15 let dokonce s 50procentní slevou). Získá tím tři 50minutové tréninkové lekce s trenérem nebo cvičitelem, neomezené množství tréninkových míčů k těmto lekcím, zapůjčení golfových holí a později i možnost získat za poplatek 200 korun tzv. Osvědčení pro hru na hřišti.

 Kampaň „Hraj golf – změň život“ bude oficiálně zahájena 15. května 2010. Významnou roli v ní sehrají známé osobnosti, které budou zábavnou formou sdělovat, jak začaly hrát golf a co je na tomto sportu baví. Bude se jednat řádově o stovky sdělení desítek osobností ve všech typech medií. Opomenuty nezůstanou ani stále populárnější sociální sítě Facebook nebo Twitter. Tam všude se zájemci o golf dozvědí, jak a kde koupit startovní balíček a jak si objednat svou první tréninkovou lekci.

 „Už první golfová rána, která se vznesla, mě dostala,“ přiznal se Jiří Korn. Golf hraje od poloviny 70. let minulého století a je jím stále fascinován. „Je to nádherný sport. Můžu hrát sám, můžu hrát s přáteli, můžu hrát turnaje. Jsem nadšen, že přibývá hřišť a že se jejich prostřednictvím i upravuje naše krajina.“

Partneri-banner Generálním partnerem projektu ČGF „Hraj golf – změň život“ je Veolia VODA, partnerem ČT 4, sportovními partnery Bridgestone Golf a Nikegolf.cz, mediálními partnery DNES, JCDecaux, TeeTime a SanomaMagazines.

 Text a foto: ČGF – Luboš Klikar