Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Program JuniorGolf zahajuje.

07.04.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Na letošní GolfShow 2005 byl v Praze v březnu slavnostně představen odborné i laické veřejnosti golfový program pro děti a mládež pod názvem JuniorGolf. Program JuniorGolf nabízí dětem možnost systematické a komplexní přípravy, tréninku a vzdělávání v golfu. Program JuniorGolf je projekt golfové školy dětí a mládeže, plošně organizované na území České republiky, Slovenské republiky a přilehlých hraničních oblastech. Jeho cílem je zpřístupnit pod heslem „Be A Star“ golf co nejširšímu okruhu mladých zájemců, dětem, které se nejen chtějí naučit hrát golf, trávit volný čas ve sportovním prostředí, ale třeba také stát se golfovou hvězdou.
Cílem organizátorů je vytvořit funkční instituci dlouhodobého golfového rozvoje, identifikovat co největší počet talentů. JuniorGolf je prvoplánově zaměřen na děti a mládež zatím golf nehrající. Účast dětí a mládeže již vykazující určitou výkonnost však rozhodně není vyloučena.

Program JuniorGolf umožňuje rodičům mít golfovou výuku a výchovu svého dítěte pod kontrolou. A to nejen po stránce metodické, výkonnostní a časové, ale také po stránce nákladové tak, aby i méně golfově znalým rodičům poskytl organizační strukturu s vysokou měrou očekávatelného dlouhodobého rozvoje a v přístupné cenové hladině.
JuniorGolf využívá moderních metodických principů výuky a dítěti v jedné sezóně nabídne:

 • individuální trénink 1x týdně po celou sezónu (25x) v blízkém golfovém klubu,
 • čtyři víkendové kempy na různých hřištích, metodicky zaměřené na specifickou oblast hry,
 • týdenní letní golfové soustředění,
 • 8 jednokolových a dva vícekolové turnaje,
 • 12 poukázek na individuální hru na vybraných hřištích v České republice,
 • jedno zimní několikadenní soustředění v zahraničí

  „JuniorGolf vychází ze spolupráce několika subjektů, výsledný produkt je velmi komplexní a postihuje všechny důležité stránky výkonnosti a rozvoje osobnosti dítěte“ říká Alan Babický, jeden ze zakladatelů. „Čeští sportovci jsou ve světě nesmírně úspěšní, golfisté ve výkonnosti za svými kolegy trochu zaostávají a tak je nejvyšší čas, aby vznikl opravdu plošný funkční model systematické přípravy dětí a mládeže. Golf je sice velmi individuální sport, ale dlouhodobá výchova dětí a mládeže musí mít určitou míru centralizace a organizovanosti…“, dodává k tomu JUDr. Milan Veselý, prezident České golfové federace.

  Projekt JuniorGolf vznikal několik dlouhých měsíců a na přípravě se podílely čtyři podnikatelské subjekty: CT Group, oficiální partner České golfové federace v oblasti informatiky; INGOLF, Golfové vzdělávací zařízení; Green Time, agentura pro pořádání nízkorozpočtových turnajů a Bubeník Sports, agentura pro organizaci dětských sportovních táborů.

  Více informací na:www.juniorgolf.cz

  Otázky a odpovědi pro tisk: ing. Alan Babický, MBA , ababicky@ingolf.cz, tel: 737 254 445

  ilustrační foto


  [Gallery not found]