ProGolf Tour – Sueno Pines Classic 2013

02.02.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

ProGolf Tour – Sueno Pines Classic, Belek, Turecko
(31.1 – 2.2.2013, časový posun +1 hodina)

 

Sobota – 3. kolo
Lukáš Tintěra se vrátil k výkonu na úrovni prvního kola a klesl v konečném hodnocení na dělené třicáté místo. Zapsal svůj nejhorší skóre na turnaji 76 ran (+4) a ony čtyři rány nad parem jsou také jeho konečným výsledkem. Získal za něj svůj první letošní výdělek na okruhu ve výši 337,50 eur. Už od začátku to nevypadalo dobře, na první devítce zapsal český golfista tři bogey a pak přišly ztráty na jamkách 13 a 14 (bogey, double bogey). Až potom jako by se dostavilo vnitřní smíření s tím, že útok na top 10 se nekoná, a birdie na šestnácté a sedmnácté jamce výsledek přece jen vyspravila.
Vedení udržel Švýcar Ken Benz, po výkonu 72 (E) vyhrál s konečnou bilancí -9 o ránu před Fernandem Ostherem z Nizozemska. Vítěz posledního tureckého dějství série se díky pětitisícové prémii dostal do čela průběžného pořadí. Pro Golf Tour pokračuje od 20. února turnajem Open Mogador v Maroku.

Pátek – 2. kolo
Z českých hráčů prošel cutem pouze Lukáš Tintěra, a to dokonce z osmnáctého místa. Dosáhl toho výkonem 69 ran (-3), jímž vymazal ztrátu z úvodního dějství, a ve finále bude mít základní výchozí pozici even par.  Stanislav Matuš výkon z prvního kola nezopakoval, i když se držel ještě do šesté jamky. Pak ale začala jeho série bogey, jichž mezi sedmičkou a třináctkou nasbíral pět, a bylo po nadějích. Po výsledku 76 (+4) klesl na dělené jedenapadesáté místo a postup mu utekl o dvě rány. Jan Zedníček se sice o dva údery zlepšil, ale ztrátu z prvního kola nedohnal a s celkovým skóre +8 také zůstal za hranicí postupu.
Vede nadále Švýcar Ken Benz, ačkoli přišel o svůj impozatntní náskok. Momentálně je na bilanci -9 a druhý Björn Stromsky z Německa už je s nejtěsnější ztrátou za ním.

Čtvrtek – 1. kolo
Stanislav Matuš začal tak, že při opakování takového výsledku může znovu pomýšlet na cut. Se skóre 73 ran (+1) mu patří dělené 31. místo, ve skórkartě má nejlepší z českých golfistů tři birdie a čtyři bogey. O dva údery hůř je na tom Lukáš Tintěra, jenž by z padesáté pozice musel v pátek poskočit výš, aby si letos poprvé zahrál finálové kolo. Druhého z krajanů přibrzdilo hlavně triple bogey na čtyřparové desítce a právě jeho vinou je tři nad parem. Jan Zedníček dokázal svůj zápis orámovat dvěma birdie (jamky 1 a 18), jenže sedm bogey znamená výkon 75 (+5) a až průběžné 72. místo. Poslední z českých účastníků Luboš Vávra po první devítce, na níž nasbíral rovnou devět ran nad par, z turnaje odstoupil.
Nejlepším výkonem 64 ran (-8) se prezentoval švýcarský golfista Ken Benz a vytvořil si jím náskok čtyř úderů na nejbližší tři konkurenty.

Třetím a posledním turnajem zahajovací „turecké“ série je tříkolový Sueno Pines Classic. Uskuteční se od čtvrtka 31 ledna do soboty, 2. února v tureckém golfovém ráji – Beleku. Hraje se ve stejném resortu jako předchozí Sueno Dunes a opět se ho účastní čtyři čeští hráči: Stanislav Matuš, Lukáš Tintěra, Jan Zedníček a Luboš Vávra.

V předchozích dvou turnajích si zatím vedle nejlépe Stanislav Matuš, který jednou prošel cutem na 16. místo a je nyní na 35. místě Order of Merit.

Sueno Pines je hřiště s parem 72 a délkou 6.413 metrů. Na hřišti je 128 bunkerů a 19 vodních překážek.Turnaj má dotaci 30.000 eur, v přepočtu asi 770.000 českých korun.


Odkazy: Sueno Pines …….. Hřiště na satelitní mapě …. Loňské zpravodajství na Golf.cz


.