Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

ProGolf Tour – dvaatřicet Čechů na Kaskádě

20.06.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Vítek Novák

Vítek Novák

PGA of Germany, ČGF – Pro Golf Tour, Czech Classic 2019, Brno (18. – 20.6.2019)

Čtvrtek – 3. kolo
Třetí kolo bylo kvůli bouřce ve čtyři odpoledne přerušeno, nakonec zrušeno a turnaj byl zkrácen na 36 jamek. Konečné výsledky jsou ty po druhém kole.
Mezi ostřílenými profesionály senzačně zvítězil třiadvacetiletý český amatér Vítek Novák (-1). Stejně senzační je dělené druhé místo dalšího amatéra, teprve osmnáctiletého Petr Hrubého (E), který pozici dělí s Němcem Allenem Johnem. Amatéři prémie neberou, a tak si částku 5.000 Eur pro vítěze odvezl Němec John.

„Každá soutěž je jiná, ale mám samozřejmě velkou radost, hrál jsem zde opravdu dobře,“ řekl vítěz Vítek Novák pro web České golfové federace. „S nastavením hřiště jsem asi na rozdíl od některých jiných hráčů byl spokojen. Ano, bylo to těžké, ale takové turnaje jsou potřeba, s tím je prostě třeba se na takové úrovni občas vyrovnat. A musím pochválit Petra Hrubého, hrál opravdu výborně.“

„Byl to můj vůbec první start mezi profesionály, moc si zdejší účasti a samozřejmě výsledku cením, ale mohlo to být i lepší…,“ řekl juniorský reprezentant Petr Hrubý. „Ale jak jsem už říkal včera, hrálo se mi skutečně výborně a dnes jsem v tom pokračoval.“

Prvním českým profesionálem na výsledkové listině je Ondřej Lieser na 9. místě (+3).
Stanislav Matuš silně finišoval, po devíti jamkách byl už tři pod a vyskočil o dvě desítky dopředu. Zrušení třetího kola ho vrátilo na 43. pozici (+11).

Hřiště a rozmary počasí bylo nad síly mnoha hráčů, nakonec jich odstoupilo devatenáct. Nejhorší skore v součtu dvou kol bylo +37.

Druhé místo vyneslo do čela žebříčku Order of Merit Pro Golf Tour Němce Johna. Dosavadní lídr Van West, který v turnaji skončil na 52. místě ustoupil na 2. pozici. Jan Cafourek si v žebříčku polepšil o jednu příčku, postoupil na 9. místo.
Amatér Vítek Novák se v žebříčku Pro Golf Tour zařadil na 29. pozici, Hrubý na 51. místo.

Konečné Top 10

CzeClass2019_Top10_2k

Další umístění: 13. Rush (+5), 26. Long (+8), 28. Arkenau (+9), 33. Gautier (+10), 52. Pietzsch, Van West (+12), 62. Kramer (+13).

Leaderboard

Konečné pozice českých hráčů

Cesi2kolob

.

Vítek Novák a Petr Hrubý

Vítek Novák a Petr Hrubý

Čtvrtek- dohrávka 2. kola
Druhé kolo se podařilo přes další zpoždění dohrát. Amatér Vítek Novák přes zhoršení uhájil 1. místo a zůstal jediným se skore pod parem hřiště. O druhé místo (Even par) se dělí český amatér Petr Hrubý s Němcem Allenem Johnem.
V top 10 jsou dva čeští amatéři a jeden český profesionál. Do top 10  se  vešel Ondřej Lieser na 9. místě (+3).
Cutem prošlo 14 českých hráčů včetně Matuše a amatéra Zacha.

Start třetího kola byl naplánován na 12:30 canon startem ze všech odpališť.
Podmínky na hřišti musí být náročné. Počet hráčů, kteří z turnaje odstoupili už dosáhl čísla 19.

Top 10 druhého kola

CzeClass2019_Top10_2k

Pozice českých hráčů po dvou kolech.

Cesi2kolob

 

Petr Hrubý

Petr Hrubý

Středa – 2. kolo přerušeno
Druhé kolo bylo pro bouřku přerušeno v 17:45 a bude se dohrávat ve čtvrtek v 6:30.
Po přerušení je  v čele stále amatér Vítek Novák, který bude zítra  dohrávat. Po devíti jamkách má celkové skore -2.
Další radost českým barvám přinesl osmnáctiletý amatér Petr Hrubý z Dýšiny. Má plný počet jamek, hrál šest birdie a tři bogey, 68 ran, tři pod par a ze čtrnáctého se postavil se na průběžné dělené druhé místo za Nováka.

Obtížná Kaskáda chytla pod krkem hráče, od kterých se očekávalo daleko víc. Stanislav Matuš podlehl nástrahám hřiště, hrál čtyři double bogey, dvě bogey a dvě birdie, 79 ran, osm nad par. S celkový skore +11 mu hrozí, že neprojde cutem. Náš nejlepší amatér Šimon Zach sice cutem zřejmě projde, ale jeho výkon 75,77 (+10) ho k dobrému umístění už nepustí.
Ze zahraničních favoritů je Němec Allen John na děleném druhém místě (E). Ale další  cizí favorité nezáří. Jednička žebříčku Robbie Van West figuruje hodně vzadu, na 48. místě. Nemá dohráno, jeho skore po devíti jamkách je šest bogey a jediné birdie (celkem +10) a je přesně na hranici cutu. Třetí hráč žebříčku Hurly Long je na průběžném 25. místě (+7), a bude také  dohrávat.

Nejlépe umístěným českým profesionálem je Ondřej Lieser na průběžném 12. místě. Po devíti jamkách je jednu ránu nad parem a celkem +4.

Z turnaje už odstoupilo 15 hráčů, většinou kvůli vysokému skore, nejvíce +37.
Z Čechů druhý den vzdali Pospíšil a Velenský. Štryncl odstoupil už po prvním kole.

Leaderboard

.

Vítek Novák

Vítek Novák

Úterý – 1. kolo
S těžkých hřištěm Kaskáda, které zůstalo nastavené na nedávnou Challenge Tour si v úvodním kole nejlépe poradil amatér Vítek Novák. Šest birdie a dvě bogey daly skvělý výsledek 67 ran, čtyři pod par. Novák vede o dvě rány před Francouzem Hubertem Tisserandem (-2).  Oba jsou jediní hráči, kteří se dostali pod par.
Na dělené třetí pozici jsou Portugalec Joao Zitzer, Francouz Felix Mory a Němec Allen John (všichni Even par).

Do Top 10 se vešel ještě druhý český amatér Petr Janík (+1).
Nejlépe umístěným českým profesionálem po úvodním kole je Ondřej Lieser na 14. místě (+3).

Cutem po druhém kole projde 40 profesionálů s nejnižším skore, dělená místa a umístění amatéři mimo tento počet. Cut je aktuálně na hodnotě +5.

„Míče jsem sice moc dobře netrefoval, ale byl jsem je schopen umísťovat z odpaliště na fairway, což byl klíč k dnešku,“ řekl Vítek Novák pro web České golfové federace. „A když jsem měl šanci, tak se mi povedlo ji využít,“ vracel se k dnešní hře. „Myslím, že se mi podařilo změnit strategii, na kterou jsme zde obvykle zvyklí. Ale i já jsem dnes samozřejmě chyboval, dostal jsem však ze hry relativní maximum, z toho mám radost,“ dodal Novák.

„Je to velký test pro všechny hráče, už vedle fairwayí je vysoká tráva. Párkrát jsem minul a i když jsem míč našel, tak jsem zahrál sotva padesát metrů před sebe,“ popsal pro cgf.cz obtížnost hřiště Kaskáda český profesionál Jan Cafourek, desátý hráč žebříčku Pro Golf Tour.

Top 10 prvního kola

CzeClass2019_Top10_1k

Pozice českých hráčů

Cesi1k

 

Další pozice: 14. Arkenau (+3), 44. Van West, Long (+5), 69. Gouveia (+7), 90. Kramer, Gornik (+9), 100. Gautier (+10), 122. Lavoie (+14).

Leaderboard

.

KAskada129

Golf Resort Brno Kaskáda

Úvod
Česká amatérská a profesionální špička dostala díky promotérovi ČGF příležitost změřit síly mezi sebou a ostatními evropskými profesionály, ponejvíce z Německa a Francie. Na Kaskádě u Kuřimi se v rámci prvního ročníku turnaje Czech Classic ze série Pro Golf Tour střetne 154 hráčů, z toho patnáct českých profesionálů a sedmnáct českých amatérů.
Ze špičky ProGolf Tour budou na startu první tři z žebříku Van West, John, Long,  dále Allen, Arkenau, Kramer, Gautier, Gornik.

Hraje se na hřišti Kaskáda Golf Clubu Brno, s parem nastaveným na  71.

 V žebříčku Pro Golf Tour je z Čechů nejvýše postaven Jan Cafourek na 10. místě.

V pondělí je na programu Pro-Am, V úterý, středu a čtvrtek tři kola turnaje, ve čtvrtek odpoledne turnaj partnerů.

Dotace turnaje je obvyklých 30.000 Eur, ze kterých na vítěze čeká podíl 5.000 Eur.

Leaderboard

Odkazy:    Golf Brno   Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje   Webkamera

.

Přihlášení čeští hráči

cesi3

 .