ProGolf: Finále bez Matuše i Tintěry

27.02.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Pro Golf Tour – Amelkis Classic, Marrákeš, Maroko
(25. – 28. 2. 2013, časový posun: -1 hodina)


Čtvrtek – poslední kolo
Už bez českých hráčů  se finálové kolo odehrálo v režii Němce Bernda Ritthammera (-20), který si došel pro výsledky suverénním způsobem. Konečné skore dvacet ran pod par po třech kolech je opravdu výjimečné. Také proto, že druhého hráče, krajana Alexandra Knappa,  za sebou nechal o plným osm ran (-12). O třetí místo (-8) se dělí mistr České republiky na rány z roku 2006, Portugalec Nuňo Henriquez.


Středa – 2. kolo
Českým golfistům se nepodařilo napravit úvodní špatné vykročení do turnaje a oba zůstanou bez finančního zisku. Nad hranici cutu na úrovni even par se ani jeden z dvojice nedostal.
Stanislav Matuš zabral a výrazně se zlepšil. Po dvou birdie byl na -2, dvěma bogey se vrátil na even par, ale vývoj svého skóre znovu otočil až na konečných 70 ran (-2). Zakončil základní část turnaje s celkovým skóre +2. V tu chvíli měl ještě naději, že by se do finálového kola dostal, leč ta s postupujícím odpoledním programem uvadala. Nakonec z toho je dělené 51. místo. Lukáš Tintěra se v úvodu svého druhého vystoupení s hřištěm rovněž potýkal, po čtvrté jamce (začínal na desátém odpališti) byl už na denním skóre +3. Pak přece jen začal sbírat birdie, ale střídal je s bogey. Pokud může být s něčím spokojen, tak s eaglem, který předvedl na deváté pětiparové jamce. Takový závěr znamenal kolo v mínusu, konkrétně 71 ran (-1) a celková 60. pozice o jeden úder za Matušem.
Suverénně si zatím počíná Němec Bernd Ritthammer, jenž snížil své skóre na -13 a naopak zvýšil náskok před druhým v pořadí, jímž je momentálně jeho krajan Alexander Knappe, na rozdíl dvou ran.

Úterý – 1. kolo
Lukáš Tintěra, startující v dopoledním programu, začal tentokrát mnohem hůř než před několika dny v Mogadoru a po výsledku 76 ran (+4) napsal na svém facebookovém profilu, že zítra to snad bude lepší. Už po osmi jamkách měl český golfista na svém kontě čtyři bogey a na druhé devítce přidal dvě proti dvěma birdie. Stanislav Matuš v odpoledním programu svého krajana napodobil, ba zkopíroval, alespoň co se týče výsledku. S tím rozdílem, že začátek bogey – birdie a dva pary nebyl zdaleka nejhorší. Ještě na první devítce ale přišla další dvě bogey a na čtyřparové desáté jamce double bogey. Až do konce se Matušovo skóre nezměnilo.
Čechům patří dělená 84. pozice. Vede Němec Berndt Ritthammer po výkonu 64 (-8) o jeden úder před Angličanem Jamesem Johnsonem.


Stanislav Matuš a Lukáš Tintěra se účastní druhého turnaje marocké série Pro Golf Tour. Amelkis Classic se hraje v Marrákeši. Tintěra je po úspěšném Mogador Open na 34. místě Order of Merit, Matuš je pětapadesátý.  Loňské vítězství bude obhajovat Francouz Damien Perrier, který loni porazil v rozehrávce Portugalce Tiaga Cruze.
Parkové hřiště golfového klubu Amelkis má par 72 a délku 6 657 metrů. Dotace turnaje je 30 000 eur, zhruba 766 000 českých korun.

Odkazy: … Amelkis Golf ClubHřiště na satelitní mapěLoňské zpravodajství na Golf.cz

.