Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

ProGolf Extec Trophy na Ypsilonce

11.05.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Vítěz Richard Jouven

Vítěz Richard Jouven

PGA of Germany –  ProGolf Tour, Extec Trophy by Atomic Drinks, Fojtka, Liberec (11.- 13.-5.2018)

Neděle – finálové kolo
Nakonec zvítězil ten černý vzadu. Usměvavý Francouz Richard Jouven hrál v poslední kole pouze birdie a bylo jich celkem pět.  S krásně se lepšícím skore 69,68,67 – 12 zvítězil o ránu před Skotem Chrisem Robbem (-9). O třetí místo (-8)  se podělili nejlepší Čech Ondřej Lieser s dalším Francouzem Mathieu Decottignies Lafonem.
Druhým nejlepším Čechem na Aleš Kořínek. Výsledkem 68,70,71 (-7). dělí parádní 5. místo.

Jouven odstartoval v předposledním flightu a na špici leaderboardu vyskočil hned po pěti jamkách, kdy zaznamenal tři birdie. Žádný ze soupeřů na tento nástup nedokázal reagovat, Chris Robb, leader po dvou dnech měl po pětce na kontě +1, Lieser šel v paru po bogey a birdie a Gautier měl na kontě +2. V dalším průběhu byl „na dostřel“ díky třem birdie už jenom Robb, ostatní spíš bojovali o třetí místo. Robb byl v dohledu čela do osmnáctky, kde si po drajvu druhou ranou jenom trochu „čutnul“, do greenu šel až třetí ranou a pouhý par mu na vyrovnání Jouvena nestačil.

Jouven v závěrečné řeči děkoval své rodině za podporu a dodal komentář: „Jsem samozřejmě spokojen. Byl to první turnaj, kde se mi vyplatila poctivá zimní příprava, včetně fyzické. Začal jsem hrát Pro Golf Tour už v Egyptě, ale tam jsem ještě neprocházel cutem. Dnes jsem měl dobré rány, proměnil jsem důležitý pat za patnáctce. Na osmnáctce ve mně trochu hrklo, příhru jsem měl v bunkru a rána z něj byla moc krátká, dobře jsem pak začipoval ale na lepší výsledek než na par to nebylo, a to je přitom jasně skórovací jamka. Naštěstí to stačilo. Na leaderboard jsem nekoukal, hrál jsem si prostě svoje. Značnou roli dnes sehrál vítr, ale můj caddy mi hrozně moc pomohl se strategií hry a se čtením hřiště, moc mu děkuji. Přál bych si hrát takhle i dál, abych se dostal na Challenge Tour bez Q-School.

Nejlepšímu Čechovi Lieserovi po dohrání moc do řeči nebylo, cítil, že to dnes mohlo a mělo být mnohem lepší. „Dneska to prostě nešlo. Těch bogey bylo prostě moc, chyboval jsem v místech, kde se chyby dělat prostě nesmí. Na pětce jsem příhru ze 110 metrů hodil kus za green, na osmičce jsem zatáhl drive do biozóny (Ondra hrál přes fairway pětky), bogey na desítce i dvanáctce byly ze zbytečných trojputtů. Na leaderboard jsem nekoukal, myslel jsem, že jsem tam pořád třetí proto, že to nikdo nepřestavěl, ani mě nenapadlo, že po těch výkonech opravdu třetí jsem.“

Spokojen s výkonem nebyl ani Aleš Kořínek, který do dneška zaznamenal na Ypsilonce samé skvělé výkony a cítil formu. Bohužel pár zbytečných chyb jej odsunulo na dělené páté místo (-7), s čímž spokojen nebyl. Při analýze výsledku však došel k závěru, že větší roli sehrál včerejší výkon/nevýkon.

Tadeáš Sedláček dnes zapsal slušných -3, což mu vyneslo dělené 16. místo, o ránu zpět skončil Michal Pospíšil (T20).

Konečné výsledky

Konečné Top 20

Top20aCZ_kb

foto Ivan Paggio

.

.

Lieser17b

Ondřej Lieser

,Sobota – 2. kolo
(Radovan Vrátný) Mlha ráno a přeháňky s hrozící bouřkou odpoledne zabrnkaly dnes na nervy účastníkům Extec Trophy 2018 by Atomic Drinks ze série Pro Golf Tour na liberecké Ypsilonce. Výborným výkonem 66 na první místo vystřelil Skot Chris Webb (-9 celkově), ve skvělé jízdě pokračoval „téměř domácí“ Ondřej Lieser (-8), dělící druhé místo s Francouzem Gautierem. Neztratil se ani Aleš Kořínek, kterému Ypsilonka evidentně sedí, donesl -2 a s celkovými -6 dělí sedmé místo. Na něm je po dnešku i Michal Pospíšil. Tři Češi v desítce jsou slušná vizitka.

Zatím druhý Lieser, startující odpoledne z desítky, svou hru komentoval: „Dvě rozdílné devítky. Po té první jsem měl hrát mínus osm. Nechal jsem celou řadu dvoumetrových patů krátkých v lajně, greeny totiž byly po deštíku pomalejší a nešlo mi se s tím srovnat. Druhou devítku provázela obava z přerušení kvůli bouřce a zdravotně taky nejsem úplně fit, takže jsem naopak spoustu parů zachraňoval. Nepovedlo se to na dvojce, kde mi drive skončil vlevo v lese a našel jsem ho se štěstím. Dal se ale jenom vyhodit do lepší pozice, takže bylo bogey ještě přijatelné. Na sedmičce jsem si nevěřil na driver, šel jsem z týčka pětkou železem, ale trefil jsem biozónu. Po dropu jsem zahrál na půl metru k tyči, takže jsem par ještě zachránil. Škoda patu na devítce, mé poslední jamce, kde jsem minul ránu metr a půl do kopce. Celkem jsem dnes hrál pět provizí, ale vyšly z toho čtyři birdies. “

Kořínek naproti tomu, i přes slušné číslo, neskrýval rozčarování: „Dneska jsem to nechal na greenech. Trefoval jsem co jsem potřeboval, ale snad na deseti jamkách jsem patoval do tří metrů a jestli jsem ty paty dal tak dva. Asi jsem to špatně četl. Jediné dvě jiné chyby byly rána z týčka na jedenáctce (doprava před les, ale i tak jsem z toho vykouzlil birdie) a na šestnáctce, kde mi míček skončil v díře a příhra mi ujela snad o osm metrů stranou. Musím taky přiznat, že mi tu nevycházejí útoky na pětiparech. Tam jsem vždycky skóroval ale dnes jako když utne. Taky mi dost vadil ukecaný spoluhráč z flajtu, ale to se občas stává. No ale uvidíme zítra…“ dodává zlínský sympaťák.

Cutem prošel po velmi slušných 69 ještě Tadeáš Sedláček, ostatní Češi už zůstali před branami finálového dne (i peněz).

Finálové kolo se odehraje v neděli od 8 hodin, pokud nebude opět počasí proti.

Leaderboard

Top 10 druhého kola a čeští hráči

Top10aCZ_2k

.

 

LieserKlub

Ondřej Lieser

Pátek – 1. kolo
V prvním kole zazářil Ondřej Lieser. Dohrál jako první Čech. Na svém rodném hřišti zahrál čistých pět birdie, 67 ran a je na 2. místě (-5). Pozici sdílí s Francouzem Decottignies. Pozadu nezůstal ani Aleš Kořínek. S výsledkem 68 ran se zařadil na 4. místo (-4). Třetím Čechem v Top 10 je Michal Pospíšil. Ten zvládl první kolo za 69 ran a dělí 9. pozici.

„Dobrá hra… osmnáct greenů v regulaci, pár patů mi tam ještě nespadlo, ale to vůbec nevadilo,“ komentoval kolo úspěšný Ondřej Lieser. „Šli jsme jako první flight, takže jsme nemuseli na nikoho čekat. To je vždycky příjemné… Ani si nepamatuji, kdy jsem měl naposledy čistou skorkartu,“

V čele je Němec Jonas Kölbing (-6). Cut bude po druhém kole pro 40 hráčů a dělená místa. Aktuálně je na hodnotě Even Par.

Leaderboard

Top 10 prvního kola a čeští hráči

Top10aCZ_1k

.

YpsilonKLubovnaÚvod
První zahraniční turnaj na českém území se letos uskuteční na liberecké Ypsilonce. Jedenáctý turnaj německé profesionální série Pro Golf Tour bude hostit kopcovité hřiště Ypsilon.
Turnaji předcházela na stejném hřišti jednokolová kvalifikace o deset karet. Kvalifikovali se Aleš Kořínek, Ondřej Lieser, Fabian Winkler (AUT), Rene Gruber (AUT), Micgael Ziemer (GER), Vladimír Velenský, Florian Attard (FRA), Petr Nič, Patrick Kopp (GER), Roman Šebrle a amatér David Benák.

Turnaje se letos neúčastní Stanislav Matuš, Jan Cafourek ani Filip Mrůzek, kteří ve stejném termínu hrají Challenge tour – Open de Portugal v Morgadu.

Turnaj se hraje na tři kola s cutem po druhém kole pro 40 nejlepších.
Dotace Extec Trophy je 30.000 Eur. Loni zvítězil Angličan Ben Parker.

Členité hřiště Ypsilon Golf Resortu s mnoha převýšeními má par 72.

Leaderboard

Odkazy:     Ypsilon GR Liberec     Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje   Loňské zpravodajství 

.