DRFG – left
DRFG – right
DRFG – top

I profesionálové mají špatné dny

02.09.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

I nejlepší hráči planety občas předvádějí hru jako kluboví amatéři po prohýřené noci. Takový solidní bogey golf. Na právě skončeném turnaji Deutsche Bank Championship bylo k vidění několik kolapsů dokazujících, že i profesionálové mají své špatné dny.

Američan Matt Every zahrál na TPC Boston první devítku třetího kola za 45 úderů (+9). V zápisu má nepopulární triple bogey, dvě double bogey a dvě bogey. Nakonec z toho byl výkon 86 úderů (+15), který by nepotěšil nejednoho účastníka komerčního turnaje. Patrick Reed rovněž ve třetím kole, ale na druhé devítce, předvedl 44 úderů (+9), do karty zaznamenal čtyři double bogey a navíc jedno bogey.

Jaký kontrast s rekordem na devět jamek na PGA Tour, který drží Corey Pavin. Na US Bank Championship 2006 zahrál první devítku úvodního kola na 26 úderů, tedy o 19 ran lépe než Every v neděli.

Američan Ben Martin již v sobotním druhém kole zcela pokazil solidní výsledek na pětiparové druhé jamce, kde předvedl užaslým divákům výsledek deset. Jak to dokázal? První rána šla do roughu, druhá na fairway, třetí do vody, čtvrtá byla trestná, pátá po dropu také do vody, šestá byla neúspěšným pokusem se vyhrát z překážky, sedmá trestná, osmá na green a výkon hráč uzavřel dvěma putty.

Takové věci se nevyhnou ani nejlepším. Tiger Woods, jenž má celkový osobní průšvihářský rekord 44 úderů na druhé devítce turnaje Memorial 2013, zahrál na jedné jamce devět ran. Bylo to na dvanácté tříparové při Memorial Tournament 1997 v Muirfield Village Golf Clubu. Stejný počet úderů potřeboval Phil Mickelson na třinácté jamce (par 5) při US Open 2008 v Torrey Pines South.

Historie PGA a European Tour je v tomto ohledu velmi výživná. Hned dva hráči dosáhli na skóre 23 úderů na jamku. Tommy Armour si ho připsal na Shawnee Open 1927, Ray Ainsley výkon hrůzy předvedl na US Open 1938.

Do novověké historie golfu se zapsal John Daly, jenž na jedné jamce při Bay Hill Invitational potřeboval 18 úderů. O dvě rány méně zahráli Kevin Na při Valero Texas Open 2011 a Porky Oliver na Bing Crosby Pro-Am 1953.

A nyní pomsta hřiště Augusta National. Plných 14 úderů si do karty napsal Billy Casper na Masters 2005 na krátké šestnáctce. Třináct ran potřeboval na překonání dvanácté, což je rovněž třípar, Tom Weiskopf na Masters 1980. Stejný počet úderů zahrál na pětiparové třináctce Tommy Nakadžima na Masters o dva roky dříve.

.

Počet přečtení: 1 633
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017