Proč Tiger utekl z turnaje?

04.03.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Nejhorší pro člověka je srovnávání s vlastní minulostí. Tiger Woods už není neporazitelným šampionem a stává se obyčejným smrtelníkem. Při lednovém debutu na letošní PGA Tour neprošel druhým cutem, v neděli na Honda Classic po strašidelném průběhu finále raději opustil hřiště. Proč? Je tu oficiální verze o bolavých zádech, ale máme k dispozici i několik odlehčených teorií.

Teorie první: maminka
Maminka Kutilda si zabouchla dveře do baráku. Po smrti otce Earla je Tiger na matku hodně fixovaný a neexistuje přání, které by jí nesplnil. Po obdržené esemesce pelášil ze hřiště jak gepard.

Teorie druhá: děti
Přítelkyně Lindsey Vonn nebyla schopná u klubovny zvládnout jeho děti Sam Alexis a Charlieho Axela a byla nucena Woodse požádat o výchovný pohlavek. To samozřejmě nesneslo odkladu.

Teorie třetí: média
Tiger byl zvyklý na zájem médií a těžce nesl, když ho po nedělním výkonu na první devítce začaly televizní kamery ignorovat. Čtyři jamky ve stínu vydržel, ale pak v něm bouchly saze a odstoupením na sebe krásně upozornil.

Teorie čtvrtá: ego
Nejlepší hráč historie golfu se už nemohl dívat na vlastní výkon v pomyslném zrcadle. Celou kariéru byl zvyklý na obdiv publika a najednou má problém uhrát par i na nejlehčích jamkách hřiště.

Teorie pátá: oficiální
Woods odstoupil po třinácti jamkách kvůli bolesti zad. „Jde o křeče v bedrech, které jsem měl od rána,“ vysvětlil později prostřednictvím svého mluvčího Glenna Greenspana.

A teď opravdu vážně. První hráč světa odstoupil ve chvíli, kdy byl už bez šance atakovat přední příčky. „Asi nechtěl riskovat zhoršení svého zranění,“ řekl jeho spoluhráč ve flightu Luke Guthrie a dodal, že Woods během kola zahrál několik neobvyklých úderů. „Na jedenáctce se velmi opatrně sehnul k míči. Měl jsem ale pocit, že nechce hodit ručník do ringu,“ popsal profesionál.

Woods v kariéře odstoupil z turnaje PGA Tour šestkrát, z toho čtyřikrát v rozmezí pěti uplynulých sezon. V roce 2010 například nedokončil The Players, v roce 2012 nedohrál na Doralu, kdy po dvanácté jamce vzdal kvůli zranění achillovky. Stejné problémy s křížem jako nyní měl také loni při prvním turnaji play-off FedEx Cupu, přesto ale na Barclays nakonec skončil druhý.

Woods zjevně není v pohodě a je otázkou, zda se dá dohromady do 10. dubna, kdy startuje Masters. Světovou jedničkou ale bude zřejmě ještě dlouho, protože jeho hlavní konkurenti – Adam Scott a Henrik Stenson – hrají také mizerně.

Tigerův mluvčí uvedl, že odstranit následky zranění může být otázkou několika dní, ale také že není jistý hráčův čtvrteční start na turnaji World Golf Championship v Miami, kde obhajuje titul. Pokud ale Woods nastoupí, jen podpoří spekulace o útěku z Honda Classic a dá žít některé z našich odlehčených variant.

.