Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Proč se u Madridu staví nové hřiště?

02.03.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

ryder cup

Španělé doufají, že budou již podruhé v historii hostit prestižní turnaj Ryder Cup, a to v roce 2018.

Zhruba 20 kilometrů severně od Madridu roste zbrusu nové hřiště Tres Cantos, které by mělo tomuto účelu posloužit.  V plánu jsou dvě hřiště, z nichž jedno bude veřejné s nižšími cenami, aby byl golf dostupný všem obyvatelům.

Valderrama slavný turnaj hostila v roce 1997, ale tentokrát je konkurence opravdu velká. Španělé o možnost soupeří s Francouzi, Švédy, Němci, Portugalci a Nizozemci.

Španělská královská golfová federace (RFEG) za účelem výstavby nového golfového areálu vybrala farmu Valdeloshielos. Hlavní motivací pro tuto stavbu je právě Ryder Cup, ale také se tak má uspokojit poptávka po golfu v okolí Madridu. Španělsko je primární golfovou destinací v Evropě s více než 500,000 návštěvami za rok.
 
RFEG vybrala jako svého kandidáta Madrid, který působivě prezentoval svůj velmi ambiciózní program a také má dlouhou golfovou tradici. Počet golfistů ve španělské federaci je asi 338,588, z čehož je 97,275 hráčů jen v Madridu. Madridská komunita má mimo vynikající zkušenosti s organizací sportovních událostí na světové úrovni i potřebnou infrastrukturu, k tomu, aby město uneslo dění této velikosti. Oblast, kde se hřiště staví, je snadno dosažitelná auty, autobusy i vlaky.

Hřiště Le Golf National u Paříže, na kterém se v posledních osmi letech konalo French Open, je nejznámějším z nominovaných hřišť. Švédsko zase odhalí hřiště Bro Hof blízko Stockholmu, na kterém se již tento červenec koná SAS Masters. Komise se bude rozhodovat příští rok.

 Ryder Cup je po Olympijských hrách a World Cupu třetí největší světovou událostí, co se obratu týče. A pro hostící zemi to bude velký ekonomický zisk. 

 

 

Aneta Zárubová Aneta75P