Proč je dobré znát golfová pravidla

03.01.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Předpokládá se, že je na světě více než 60 miliónů lidí, kteří si golf zahrají alespoň jednou do roka. Pravděpodobně jen malé procento z nich zná dobře golfová pravidla a jen hrstka má opravdový přehled o všech 34 pravidlech, 126 podsekcích a přes 1200 rozhodnutích, která učinily oficiální golfové instituce.  Ale proč je důležité se golfová pravidla učit?

Pro některé golfisty jsou právě pravidla na golfu velmi iritující a tvrdí, že jim nedovolují, aby si naplno užili hru s přáteli. Když hrají jen tak pro radost, zřejmě si říkají, co by se asi tak stalo, kdyby svůj míček vyndali z díry po drnu, kterou udělal někdo jiný. Bylo by to „jen tak“, o nic přeci nejde. Pokud hráči chtějí hrát podle svých pravidel, kdo by jim v tom měl zabránit?

Odpověď je jednoduchá, nikdo nemá moc, jim v tom zabránit, můžou si hrát, jak chtějí. Podle odborníků, to co ale takto hrají, pak není golf. Když se totiž podíváme na ostatní sporty: fotbal, tenis a tak dále, pravidla si v nich hned tak neměníme. V golfu si naopak různé věci často odpouštíme. Existuje ale jen jeden sport, který se jmenuje golf a ten má svá pravidla daná, stejně tak jako u ostatních sportů. A pokud ho chceme hrát, tak jak se sluší a patří i pro radost, měli bychom respektovat jeho pravidla, abychom zachovali celistvost této krásné hry.

Navíc pro nás může být dobrá znalost pravidel ve hře i výhodou. Vyhneme se zbytečným trestným ranám a lépe si hru užijeme. Také můžeme zamezit tomu, aby spoluhráč využil naší neznalosti ve svůj prospěch.


Aneta Zárubová


Počet přečtení: 1 428
Komentáře
 • Jakub napsal:

  Ano pravidla jsou v životě důležitá, nejen v golfu.
  Někdo určil že se má jezdit po městě 50km/h … a jezdíte ? Opravdu ??
  Někdo určil že se by se mělo hrát jak míč leží … a hrajete? Opravdu ??

  Kolikrát jsem viděl golfisty jak si to odkopnou, posunou, jakože náhodou najdou ten svůj míč v rafu, atd…

  Jasně, vždyť jdu hrát s kamarády, nebo jen tak sám se sebou si jdu vyčistit hlavu po celým týdnu, jdu si odpočinout, jdu se projít cca 8km, na 4,5 hodinky venku na zelené trávě, na vzduchu, venku … a né abych se bál posunout MŮJ míč když jsem ZAPLATIL fee, nikoho nezdržuju, a nehraje se TURNAJ.
  I já to dělám mimo turnaj, vím že to dělám a v turnaji bych to neudělal.

  Jdu si zkrátka zahrát. Kořen toho slova je HRA. Tak si hrejte a neřešte blbosti a nenechte se stresovat.

  Hezkou hru
  Jakub

 • Petr napsal:

  Absolutne nesuhlasim s clankom. Ale aj v inych rekreacnych sportoch sa menia pravidla. Fotbal na malych ihriskach ma pravidla (auty, rohy, ruka, brankar…) ako si parta dohodne. Basket nikto nemeria 30 sekund na utok. Volejbal nikto nestrieda podla pravidiel, alebo sa hra 5 na 6… A pravidla rekreacneho hokeja, boxu alebo squashu su este vzdialenejsie sutaznym pravidlam. V turnajoch, nech sa pravidla dodrzuju na 100%, ale v normalnej hre – kym netrpi etiketa, rychlost hry a nenici sa ihrisko, tak nech si ludia hraju ako chcu – hoci aj rukou z bunkra.

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Square 300 Golf.cz