Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Proč je dobré znát golfová pravidla

03.01.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Předpokládá se, že je na světě více než 60 miliónů lidí, kteří si golf zahrají alespoň jednou do roka. Pravděpodobně jen malé procento z nich zná dobře golfová pravidla a jen hrstka má opravdový přehled o všech 34 pravidlech, 126 podsekcích a přes 1200 rozhodnutích, která učinily oficiální golfové instituce.  Ale proč je důležité se golfová pravidla učit?

Pro některé golfisty jsou právě pravidla na golfu velmi iritující a tvrdí, že jim nedovolují, aby si naplno užili hru s přáteli. Když hrají jen tak pro radost, zřejmě si říkají, co by se asi tak stalo, kdyby svůj míček vyndali z díry po drnu, kterou udělal někdo jiný. Bylo by to „jen tak“, o nic přeci nejde. Pokud hráči chtějí hrát podle svých pravidel, kdo by jim v tom měl zabránit?

Odpověď je jednoduchá, nikdo nemá moc, jim v tom zabránit, můžou si hrát, jak chtějí. Podle odborníků, to co ale takto hrají, pak není golf. Když se totiž podíváme na ostatní sporty: fotbal, tenis a tak dále, pravidla si v nich hned tak neměníme. V golfu si naopak různé věci často odpouštíme. Existuje ale jen jeden sport, který se jmenuje golf a ten má svá pravidla daná, stejně tak jako u ostatních sportů. A pokud ho chceme hrát, tak jak se sluší a patří i pro radost, měli bychom respektovat jeho pravidla, abychom zachovali celistvost této krásné hry.

Navíc pro nás může být dobrá znalost pravidel ve hře i výhodou. Vyhneme se zbytečným trestným ranám a lépe si hru užijeme. Také můžeme zamezit tomu, aby spoluhráč využil naší neznalosti ve svůj prospěch.


Aneta Zárubová