Proč chce jít Jason Day do důchodu?

01.07.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Novinky, Rozhovory
A A A
Jason Day

Jason Day

Jason Day je momentálně nejlépe hodnocený golfista na světě. Letos má na kontě zatím tři vítězství – z Arnold Palmer Invitational, WGC-Dell Match Play a z Players. Celkem osmadvacetiletý Australan nasbíral už 15 vítězství z profesionálních turnajů. Včetně jednoho majoru a devíti titulů z PGA Tour.

O to je těžší si představit, že už teď přemýšlí o tom, kdy odejde do golfového důchodu. Ve středu na tiskové konferenci k turnaji PGA Championship mluvil o tom, kdy je pravý čas přehodnotit golfovou kariéru.

Myslím, že až mi bude 40, bude pravý čas na to přehodnotit všechno, čeho jsem dosáhl a od toho se dál nějak odvíjet,“ prohlásil Day, který rozvířil sportovní vody poté, co odmítl zúčastnit se letní olympiády v Riu kvůli obavák z viru Zika.

Rád bych věděl, jak na tom ve čtyřiceti letech budu, protože už toho možná budu chtít nechat. Víte co, možná už toho budu mít dost. Prostě odejdu a třeba už nikdy golfovou hůl nevezmu do ruky“, dodal Australan a možná tak narážel na svého přítele Tigera Woodse, který se od svých 40. narozenin neobjevil na žádném turnaji – ze zdravotních důvodů.

Jason Day se prý snaží co nejvíce „prodloužit životnost své kariéry“, takže to nemáme chápat tak, že už by se rozhodl. Ale pokud by se tak opravdu stalo, tak to znamená, že má před sebou už jen 12 let profesionálního golfu.