Probudí Mickelsona nedostižné US Open?

03.06.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Phil Mickelson

Možná jste si toho také všimli. Mistr improvizace a miláček davů Phil Mickelson letos ztrácí půdu pod nohama a marně hledá motivaci. Má na jeho výkony negativní vliv hazard a podivné obchody na burze? Probudí ho US Open – poslední major, který ještě nevyhrál?

Třiačtyřicetiletý Mickelson před rokem vyhrál British Open a další dva velké turnaje a zdálo se, že po třech letech bez velkého triumfu je konečně zpět. Opak je ale pravdou. V roce 2004 mu společnost Ford vytvořila reklamní kampaň s názvem: Co bude Phil dělat dál? Letos je tato myšlenka více než aktuální.

Proč je Phil miláčkem davů, i když hraje špatně a proč (skoro) neexistuje fanoušek golfu, který by mu nepřál? Oproti Tigeru Woodsovi nikdy nebyl uzavřený do sebe, nikdy neodmítl přání o autogram, nikdy neshodil ze stolu žádost o sponzoring smysluplného projektu. Člověk mu odpustí i vášeň pro hazard a podezřelé obchody na burze, kvůli kterým byl před pár dny vyšetřován i agenty FBI.

Mickelson vždy byl, je a bude rodinný typ. Jeho výkony stojí a padají s náladou mezi jeho nejbližšími. Manželka Amy, dcery Amanda a Sophia a syn Evan jsou pro něj vším. Je za jeho současnou apatií nějaký problém? Když jeho žena bojovala před pěti lety s rakovinou prsu, Phil se na jednom greenu z ničeho nic rozplakal. Plakala s ním celá Amerika. Chtěl být s milující chotí, a tak se odhlásil i z British Open, které předtím nevyhrál. Podařilo se mu to až loni.

Nyní hraje špatně. Statistiky aktuální sezony na PGA Tour jsou pro „Leftyho“ katastrofální. Nejenže vypadl z první desítky světového žebříčku a v pořadí FedEx Cupu mu patří až 95. příčka, ale především ani jednou letos nebyl v turnajovém top ten.

Ze třinácti startů v sezoně osmkrát prošel cutem (dvakrát vzdal kvůli zranění) a pak z toho bylo jen šest umístění v top 25. Smutná čísla pro velkého šampiona. Průměrné skóre je 71,17 úderu na kolo. Za vším ale hledejme nevyrovnanost výkonů.

Ve třetím kole turnaje Wells Fargo Championship nastřílel fantastických 63 ran, jenže o den později ve finále odešel do klubovny smutný, protože zahrál 76 úderů. Nejhorší pro bývalou světovou dvojku je fakt, že na Masters a Players, tedy na dvou dosavadních největších akcích sezony, neprošel cutem.

Mickelsona trápí zranění čím dál tím víc. Letos vzdal na Farmers Insurance Open kvůli bolestem zad a Valero Texas Open nedohrál kvůli nataženému břišnímu svalu. Věk se zřejmě hlásí čím dál tím více a jen golfem vydělal 74 milionů dolarů. Motivace se hledá těžko.

Nikdo jiný v bohaté historii turnaje US Open, a to včetně Jacka Nicklause, nebyl šestkrát na druhém místě. Mickelson už byl několikrát pouhý úder od vytouženého vítězství, loni nezvládl finálové kolo.

Pokud chce něco vyhrát, než odejde do golfového důchodu, je to právě US Open. To startuje příští týden v Pinehurst Golf Clubu v Severní Karolíně. Den po turnaji oslaví stále populární Američan 44. narozeniny. Dá si k nim dárek?

.

Počet přečtení: 1 449
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Square 300 Golf.cz