Proběhl poslední turnaj Golf.cz Tour na Loretě

27.09.2013 | Martin Kučera | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Ve středu 25.8. se konal šestý a letos poslední turnaj Golf.cz Tour 2013. Turnaj proběhl na hřišti, které otevřelo své brány golfistům letos v červnu a mnozí hráči si jej oblíbili. Hrálo se na Loretě v Pyšelích (Benešovsko). Téměř již tradicí se stalo to, že na turnajích Golf.cz Tour je krásné počasí. Nebylo tomu ani nyní. Při příjezdu hráčů bylo ještě pod mrakem, ale během doby, kdy se konala snídaně a zahájení turnaje, se mraky pomalu roztrhali. Po 10h, kdy turnaj začal, sluníčko postupně ukazovalo své paprsky a byly téměř ideální podmínky pro golf.

Hřiště bylo skvěle připraveno, greeny byly v dobré kvalitě. Na fairwayích bylo zná, že hřiště stále roste, ale nijak to neubíralo na kvalitě. Pro kratší hráče je hřiště naprosto ideální, neboť nepatří k nejdelším a dají se zde zahrál i celkem dobře vytoužené pary.

Na hráče na několika jamkách čekalo občerstvení. Majitel a degustátor Lukáš Trnka nechal ochutnávat hráče vybraných vín ze své společnosti Chytravina.cz. Mezi 9. a 10. jamkou bylo ideální místo pro občerstvení od společnosti Abaris, která připravila vynikající lososy, hamburgery, fresh juice či sladké zákusky a mnoho dalších lahůdek. Na 14. jamce si hráči mohli pochutnat na kávě od Lavazza.

U longest drive nemohlo chybět měření odpalů a díky partnerovi Garmin jsme věděli na metr přesně, jak dlouzí byli jednotliví hráči. Každý měl možnost vyzkoušet novinku od společnosti Garmin, která vypadá jako hodinky, ale je to měřič vzdálenosti.

Poslední vloženou soutěží na turnaji byl trouble shot na podporu Nadačního fondu Pink Bubble, který pomáhá onkologicky nemocným dětem a dospívajícím. Soutěž se hrála před vyhlášením výsledků turnaje. Hráči po přispění 25Kč za jeden odpal se snažili přepálit překážku před greenem a být co nejblíže jamce. Celková vybraná částka byla 3 500,-Kč. Děkujeme všem za přispění!

Po odehrání všech pokusů na trouble shotu se přešlo k vyhlášení všech výsledků a opět jsme oceňovali prvních 5 hráčů v každé kategorii. Ceny hráčům předávala za Nadační fond Pink Bubble prezidentka Martina Šmuková.

Děkujeme všem hráčům za účast, partnerům za skvělé ceny a služby a budeme se těšit na další sezónu v roce 2014. Celkové vyhlášení nejlepších hráčů se bude konat na závěrečném večírku v Muzeu Kampa.

Výsledky turnaje:

Kategorie HCP 0 – 18:
1. místo – Ivo Jambor
2. místo – Martin Kučera
3. místo – Jan Krejčí
4. místo – Pavel Najman
5. místo – Petr Bogner

Kategorie HCP 18,1 – 36:
1. místo – Jiří Tichý
2. místo – Jaromír Bauer
3. místo – Michal Čížek
4. místo – Roman Hošta
5. místo – Adam Jurča

Kategorie HCP 37- 54:
1. místo – Filip Lukáš
2. místo – Bedřich Vít
V dané kategorii byli pouze dva hráči.

Vložené soutěže:
Longest drive muži: Martin Malkus odpálil do vzdálenosti 241 metrů
Longest drive ženy: Miroslava Braunová odpálila do vzdálenosti 176 metrů
Nearest to the pin: Kateřina Hanousková byla od jamky pouze 2,46 metra
Vychlazená jamka: birdie zahrál na jamce číslo 6 Dušan Samek, Karel John a Ivo Jambor
Trouble shot: Karel John