Cafoure129

Jan Cafourek

PGA of Germany – Open de Madaef 2017, El Jadida, Maroko (25. – 27.2.2018, časový posun -1 hodina)

Úterý 3. kolo
Finálového třetího kola se účastnil už jenom jeden Čech. Jan Cafourek hrál jednou double bogey, pět bogey a tři birdie, 76 ran, čtyři nad par. Umístil se na konečném 22. místě. Ostatní čeští hráči neprošli cutem.

Zvítězil Holanďan Robbie Van West, který se jako jediný dostal s celkovým skore pod par (-1). Druhé místo obsadil Němec Moritz Lampert (E).

„Dneska to bylo jako v pohádce, vítr si s míčkem pohrával a psal nám různý osud,“ píše na dvém facebooku Cafourek.“ Mě asi nestačí jedny čočky, které od letoška používám. Dneska jsem nemohl najít na 15. míček, až jsem si do něj kopl. I s trestnou to udělalo 76 ran a dělený 22. místo,“ komentuje třetí kolo s humorem. „Další turnaj už od čtvrtka, ale uvidíme, jak to dopadne. Žene se sem další bouře.“

Cafourek se po Madaef Open posunul na 22. místo žebříčku Order of Merit s 2.166 body.

Dalším turnajem Open Palmeraie Country se marocké turné vrací do Casablanky. Začíná ve čtvrtek 1. února na hřišti Palmeraie Country Clubu.

Konečné pořadí

.

CafourekJan13042017_10Úterý – dohrávka 2. kola
Cutem prošel do finálového kola pouze Jan Cafourek (+4). Po dopolední dohrávce Martin Příhoda (+9), Daniel Suchan (+12) a Cyril Suk (+12) dále neprošli.
„Včera nás spláchla bouře a někoho i odfoukl vítr“, komentoval přerušení druhého kola Jan Cafourek. „Druhé kolo bylo přerušené, teď kluci dohrávají za slunečného rána. Já jsem celkově +4, zatím jen tři hráči jsou pod parem hřiště. Dosušil jsem hole a čekám na finálovou rundu. Snad se dočkám. Mělo by se začínat kolem oběda,“ vysvětlil Cafourek.
Po dvou kolech jsou v čele domácí hráč Faycal Sergini a Holanďan Dylan Boshart (oba -2).

Leaderboard

.

MazaganPondělí – 2. kolo
Druhé kolo bylo přerušeno a bude se dohrávat v úterý ráno.
Jan Cafourek kolo dohrál za 73 ran, jednu nad par. Má plný počet jamek a je na kraji třetí desítky pořadí (+4).
Plný počet jamek má ještě Daniel Suchan. Hrál 77 ran a má součet dvou kol +12. Suk a Příhoda budou dohrávat v úterý ráno.

Leaderboard

.

MazaganNeděle – 1. kolo
Na startu se nakonec sešli čtyři Češi: Jan Cafourek, Cyril Suk, Martin Příhoda a Daniel Suchan.
Zatím nejlépe si vede Jan Cafourek. Hrál pět bogey a dvě birdie, 75 ran, tři nad par a je na 38. místě (+3).  Cyril Suk hrál 77 ran (+5)a  je na 69. místě v pásmu ohrožení cutem. Ten je zatím na hranici +3.
Martin Příhoda a Dan Suchan jsou na tom podobně. Po shodném výsledku 79 (+7) jsou oba na 90. místě a ztrácí na hranici postupu čtyři údery.

První příčku dělí Holanďan Boshart, Němec Arkenau a Polák Gradecki (všichni (-3).

Leaderboard

.

MazaganÚvod
Open Madaef je třetím turnajem sedmidílného marockého turné, v zimní části Pro Golf Tour.  Na přihlašovací listině jsou zatím pouze dva čeští hráči Jan Cafourek a Cyril Suk.

Loni zde byli Češi blízko senzačnímu výsledku, když Cafourek a Matuš byli po dvou kolech v čele turnaje.  Ve finálovém kole ale neunesli tíhu, oba herně zkolabovali. Matuš zahrál 79 a Cafourek 81. Skončili na 11. a 19. místě.
“Tak to neklaplo. Dneska jsem dostal pěkně na hubu, další kousek stavebnice,” hořce komentoval loňský turnaj Cafourek.
“Hodně těžký den na hřišti! Požíralo mě zaživa! Rychle zapomenout a připravit se na další turnaj,“ žehral Matuš po loňském finále Open de Madaef.

Hrají se tři kola na hřišti Pullman El Jadida Royal Golf & Spa s parem 72. Po druhém kole provede pořadatel cut pro 40 nejlepších hráčů  a dělená místa.

Dotace turnaje je 30.000 eur. Vítěz obdrží 5.000 eur. Loni zvítězil Švýcar Marco Iten (+4).

Leaderboard

Odkazy :    Pullman Mazagan Golf Course     Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje     Loňské zpravodajství